Nowoczesna łazienka: stelaż podtynkowy. Fot. Duravit

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Nowoczesna łazienka: stelaż podtynkowy. Fot. Duravit
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
26 paź 2017 09:27

Nowoczesna łazienkowa - ceramika podtynkowa

Systemy podtynkowe, pozwalające na optymalne wykorzystanie przestrzeni łazienkowej i jej swobodną aranżację, to rozwiązania cieszące się coraz większym zainteresowaniem użytkowników.

Dokonując wyboru systemu, warto zwrócić uwagę na te, które charakteryzują się wysoką jakością, innowacyjnością oraz estetyką. Raz zamontowany system powinien zapewnić bezpieczeństwo i komfort użytkowania na wiele lat.

Przeznaczone do montażu podtynkowego zestawy firmy Duravit to połączenie dopracowanego wzornictwa z funkcjonalnością i komfortem użytkowania. Miski toaletowe serii DuraStyle, ME by Starck czy P3 Comfort w wersji wiszącej, przeznaczone do instalacji na stelażu podtynkowym pozwolą na zaprojektowanie wnętrza łazienkowego w zgodzie z obowiązującymi trendami. Dostępność wielu modeli różniących się kształtem, wielkością, funkcjonalnością sprawia, że dopasowanie idealnego rozwiązania nie sprawia trudności.

Zobacz również: Płytki do łazienki: 30 najnowszych kolekcji

Miski toaletowe wiszące Duravit oferowane są w wersji z otwartym rantem spłukującym - Duravit Rimless, z powłoką antybakteryjną, a także z deską sedesową z funkcją mycia SensoWash. Szybki i bezproblemowy montaż, przy tym całkowicie niewidoczny zapewnia opatentowany system Durafix.

Przeznaczony do pomieszczeń zarówno małych, jak i przestronnych umożliwia optymalne zagospodarowanie przestrzeni. Łatwo dostępna przestrzeń pod miską toaletową nie tylko optycznie powiększa przestrzeń, ale też przekłada się na bezproblemowe sprzątanie. e elementy montażu: zagięcia kolanka odpływowego czy zbiornik spłuczki, są niewidoczne. Jedynym dostrzegalnym elementem jest przycisk spłukujący.

Montaż w zabudowie

Wiszącą miskę toaletową montuje się, w zależności od wybranej opcji, na stelażu przeznaczonym do zabudowy ciężkiej lub zabudowy lekkiej. Stelaże do zabudowy ciężkiej stosuje się w przypadku ścian murowanych. Montuje się je za pomocą uchwytów i śrub w ścianie, a następnie obmurowuje, np. bloczkami z betonu komórkowego. Powszechniej stosowanymi rozwiązaniami są stelaże przeznaczone do montażu w zabudowie lekkiej, które umożliwiają wykonanie nieskomplikowanej oraz taniej zabudowy. Ich obudowę stanowią odporne na działanie wilgoci płyty gipsowo-kartonowe.

Stelaże instalacyjne, zazwyczaj wykonane z profili stalowych, mocuje się do ściany za pomocą śrub oferowanych w komplecie razem ze stelażem. Zaletą stelaża przeznaczonego do zabudowy lekkiej jest to, że można go zamontować w dowolnym miejscu pomieszczenia łazienkowego. Szczególną uwagę należy zwrócić na dobór odpowiednich płyt gipsowo-kartonowych do zabudowy. Ze względu na fakt, że zastosowane zostaną w pomieszczeniu wilgotnym i mokrym, do którego zalicza się łazienki, muszą charakteryzować się odpornością na działanie wilgoci.

Precyzja wykonania

Montaż systemu podtynkowego należy do łatwiejszych prac instalatorskich. Jednak warto dołożyć wszelkich starań, aby wszystkie elementy zostały odpowiednio dopasowane i zamontowane. Dzięki temu system przez wiele lat będzie działał bezproblemowo. Jest to o tyle ważne, gdyż dokonywanie jakichkolwiek późniejszych napraw czy zmian wiąże się z koniecznością demontażu elementów stanowiących obudowę stelaża.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH