• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
23 gru 2008 11:51

Poza ceramicznym standardem

Kilka ciekawych przykładów umywalek wykonanych z wyrobów nieceramicznych

O umywalce można śmiało powiedzieć, że jest jednym z bardziej istotnych elementów wyposażenia łazienki. Zazwyczaj do niej – a nie odwrotnie - dopasowuje się armaturę, czasem nawet – jeżeli jest produktem wyjątkowym – podporządkowuje się jej aranżację całej przestrzeni łazienkowej. Niepowtarzalność danej umywalki wynikać może z jej oryginalnej formy, ale o wyjątkowości tego produktu stanowić może również materiał, z jakiego została wykonana.

Misy umywalkowe z serii "Water Jewel" oferowane przez turecką firmę VitrA zostały zaprojektowane przez Matteo Thun'a. W ramach kolekcji dostępne są umywalki wykonane zarówno z konglomeratu, jak i drewna oraz szkła. Produkty marki VitrA dostępne są na polskim rynku za pośrednictwem firmy Aqua Idealna Łazienka.

Vitra umywalka
fot. VitrA
Vitra umywalka
fot. VitrA

Nablatową umywalkę "Botticelli" firmy Kohler uformowano ręcznie z bloku niebiesko-szarego marmuru wydobywanego we włoskim mieście Carrara. Produkt łączyć ma w sobie w sobie czar przeszłości ze stylem i praktycyzmem teraźniejszości. Dystrybucją produktów firmy Kohler na terenie naszego kraju zajmuje się Piotr Mejza.

Kohler Botticelli umywalka
fot. Kohler

Umywalki z serii “Items” holenderskiego producenta – firmy Tiger wykonano ze sztucznego kamienia. Produkty dostepne są w dwóch wersjach – pojedyńczej oraz podwójnej. Umywalki są częścią koncepcji wyposażenia łazienek “Items”, w skład której wchodzą również meble, baterie, akcesoria, kabiny i brodziki. Produkty marki Tiger dystrybuuje Coram Poland.

Tiger Items umywalka
fot. Tiger

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH