• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
23 gru 2008 14:25

Przyjazne krągłości...

Ostatnimi czasy na pierwszy plan we wzornictwie ceramiki sanitarnej wyraźnie wysunęły się miękkie, organiczne kształty. To zdecydowana zmiana po dominacji zgeometryzowanych form zgodnych z tradycją minimalizmu.

Pierwszą zapowiedzią tej zmiany była reaktywacja stylu retro, któremu z natury bliżej do „krągłości”. Ostatni rok pokazał, że tendencje związane ze zmiękczaniem kształtów ceramiki nabierają znaczenia. Przekonuje o tym także nasza prezentacja. Jednak przed nami targi Cersaie 2008 – pewnie już niedługo dowiemy się, jaki jest kolejny krok designerów w kwestii ceramicznych kształtów.

Chociaż pisuary wciąż pozostają raczej elementem wyposażenia łazienek publicznych niż prywatnych, nie oznacza to, że ich design ma zostać zaniedbany. Pisuary „Spoon” wykonano z materiału na bazie żywic, dzięki czemu są niezwykle odporne. Kształt – zdecydowanie „inny”, wręcz płynny, ale z pewnością atrakcyjny. Producent: Philip Watts Design.

pisuary spoon
fot. Archiwum

Nowa seria umywalek marki Globo prezentowana podczas ostatnich targów w Mediolanie. „Space Free” urzekają lekkością formy i niefrasobliwym kształtem.

Globo umywalki
fot. Globo

Seria „Blend” Art Ceram to przede wszystkim mocno zaznaczone, miękkie kształty – wszystko dzięki charakterystycznemu, ściętemu rantowi. Projekt: Sandro Meneghello i Marco Paolelli.

Art Ceram umywalka bidet sedes
fot. Art Ceram

Design zredukowany, nawiązujący do naturalnej, miękkiej formy misy. Rant zaznaczony kolorem podkreśla i dodatkowo uwypukla kształty umywalki „La Ciotola”. Producent: Art Ceram, projekt: Sandro Meneghello i Marco Paolelli.

Art Ceram umywalki
fot. Art Ceram

Trochę miękko, trochę kanciasto, zaskakująco – nie tylko dzięki formie, ale również kolorowi umywalki. „Happy” wykonano z poliuretanu. Dostępna jest w wersji matowej (28 kolorów) bądź lakierowanej (27 kolorów). Producent: Novella, projekt: Arter&Citton.

Novella umywalka
fot. Novella

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • bestsale-pl, 2012-09-27 10:08:49

  nie umielibyśmy się zdecydować ! świetne
 • dila, 2011-05-17 19:35:35

  polecam niebanalną polską firmę Anderstil i Artvilano zupełnie inne od reszty
 • Marina7, 2009-04-09 13:02:40

  Art Ceram rządzi, taki prosty design a jednak pełen uroku - taka umywalka "robi" całą łazienkę.
 • joanne33, 2009-02-12 13:26:57

  Piekne, co tu kryć, zwłaszcza okragłe umywalki Art Ceram. Szkoda że typowy polski standard to dalej toporna biała umywalka, baterie rodem z głebokiego prl i nieśmiertelne białe mebelki.

POLECAMY W SERWISACH