Zobacz galerię [5 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
03 marz 2016 11:07

Sedes i umywalka. Na jakiej wysokości je zamontować?

W domach wielopokoleniowych trudno jest zaspokoić potrzeby wszystkich użytkowników, zwłaszcza w przypadku łazienki. Młodsi i starsi, wysocy i niscy - każdy ma swoje preferencje i przyzwyczajenia.

Każdemu byłoby wygodniej, gdyby umywalka i miska WC były zawieszone na optymalnej dla niego wysokości. Dlatego warto zwrócić uwagę na produkty z opcją indywidualnej regulacji przyciskiem i sterowane elektronicznie armatury.

Projektując łazienkę należy zadbać, by jej wyposażenie służyło domownikom komfortowo przez wiele lat. Użytkownicy zwracają dzisiaj uwagę nie tylko na atrakcyjne i ponadczasowe wzornictwo, lecz również na kwestię funkcjonalności.

Wygodna umywalka
Komfort korzystania z umywalki osobom o różnym wzroście ułatwiają specjalne stelaże montażowe. Dzięki nim można regulować wysokość zawieszenia ceramiki.

W przypadku niektórych modeli wystarczy nacisnąć przycisk, a umywalka podniesie się samoczynnie do góry w zakresie od 70 do 90 cm. Żeby ją opuścić, wystarczy oprzeć na niej ręce. Ponowne naciśnięcie przycisku blokuje natomiast umywalkę na aktualnej wysokości. Tego typu stelaże można łączyć z większością popularnych na rynku modeli umywalek. Nie zawierają żadnych elementów elektronicznych.

Wysokość sedesu
Dorosłym, a zwłaszcza osobom starszym, łatwiej jest wstawać z WC, jeśli miska jest zawieszona wyżej. Dzieciom zdecydowanie wygodniej korzysta się natomiast z toalety zainstalowanej niżej. Idealne rozwiązanie tego problemu to stelaż z regulacją wysokości sedesu.

Położenie miski można w dowolnym momencie dostosować do indywidualnych potrzeb. Również tutaj wystarczy nacisnąć przycisk, a toaleta podniesie się lub opuści w zakresie 8 cm. Mechanizm oparty jest na sprężynie gazowej, bez żadnej elektroniki. Stelaż można łączyć z popularnymi miskami różnych producentów.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH