Ceramika sanitarna Urban Harmony Clean On. Fot.  Opoczno

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Ceramika sanitarna Urban Harmony Clean On. Fot. Opoczno
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
26 wrz 2016 13:48

Sedesy bezrantowe - czy warto je kupić

Chcesz być eko i zrezygnować z nieprzyjaznych naturze detergentów? Urządź łazienkę tak, by do minimum ograniczyć brud i rozwój bakterii.

 

Naturalne środki, jak ocet czy soda oczyszczona, pomagają w walce z osadami i nieprzyjemnymi zapachami, jednak wobec niektórych zabrudzeń pozostają bezradne. Nietoksyczne detergenty są zaś ciągle dość mało powszechne. Co zrobić, by znacząco zredukować zużycie preparatów czyszczących? Wystarczy odpowiednio urządzić łazienkę. Ta wiadomość ucieszy wszystkich, którzy chcą, by codzienna dbałość o higienę stała się prosta i szybka.

 Dobrze się urządzić

Już projektując łazienkę, możesz wyeliminować miejsca, gdzie najczęściej zbierają się zanieczyszczenia. Są to wszelkiego rodzaju szczeliny, trudno dostępne zakątki, w których brud narasta bez przeszkód. Warto unikać chropowatych powierzchni. Czystości sprzyjają również uproszczone formy ceramiki, mebli i płytek, podwieszone elementy wyposażenia, a także AGD i  wanna ukryte w zabudowie meblowej. To najprostsze triki ułatwiające sprzątanie. Następny krok to innowacyjny design.

W służbie czystości

Marka Opoczno wprowadziła na rynek wysokiej jakości serie ceramiki sanitarnej i mebli łazienkowych (Metropolitan, Urban Harmony, Street Fusion oraz High Street), w których funkcjonalność idzie w parze z modną stylistyką. Wszystkie produkty ceramiczne w tych kolekcjach mają specjalną powłokę Perfect Clean. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, w których powierzchnia pełna jest porów i nierówności (co widać dopiero pod mikroskopem), ceramika Opoczno jest idealnie gładka. Ma dzięki temu właściwości hydrofobowe – woda nie zatrzymuje się na niej, lecz swobodnie spływa wraz z osadami. Utrudnia to gromadzenie się zanieczyszczeń i kamienia, które nie mają punktów zaczepnych. Dodatkowo, trzy serie misek WC (zwykle najbardziej narażone na zabrudzenia i najtrudniejsze do wymycia bez silnych detergentów) wyposażono w system CleanOn, redukując w ten sposób zakamarki i zwiększając efektywność spłukiwania. Aby łazienka była jeszcze bardziej bezpieczna, wybierz płytki pokryte powłoką antybakteryjną.

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH