Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Geberit

  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 02 sie 2012 10:24 (aktualizacja: 14 sty 2014 08:30)

Toalety myjące

Komfort zdefiniowany na nowo: mycie czystą wodą w naturalny sposób zapewnia maksymalną higienę i świeżość po każdym skorzystaniu z toalety.

Różnorodne funkcje i wzornictwo, w tym sygnowane przez słynnych architektów, pozwala dopasować model do indywidualnych potrzeb.

Płyty ozdobne i moduły sanitarne, maskujące instalacje, ułatwiają montaż toalet myjących bez remontu łazienki. (na zdjęciu: moduł „Monolith” oraz deska myjąca „AquaClean 5000” firmy Geberit)

' title=
fot. Geberit

Jak działają toalety myjące? Użytkownik siada na desce i uruchomia funkcję mycia (czystą wodą).

W najlepiej wyposażonych modelach można wybrać temperaturę (zwykle w zakresie 35-40?C oraz pokojową) wody oraz deski, natężenie i kierunek strumienia, a także jego rodzaj (np. masujący).
Następnie ustawia się tryb suszenia ciepłym powietrzem (temperaturę często również można wybrać) - nie jest wtedy potrzebne użycie papieru toaletowego czy ręcznika. Luksusowe modele mają wiele innych komfortowych funkcji, m.in. odświeżania powietrza i programowanie ulubionych ustawień użytkowników. Przed i po użyciu dysze myjące są oczyszczane.

Sterowanie odbywa się przy pomocy pilota – to nie tylko wygodne, ale i wyjątkowo higieniczne. Podczas korzystania z toalety dotyka się rękami wyłącznie do pilota (nawet otwieranie i zamykanie deski odbywa się przy jego pomocy). W łazienkach przy sypialniach praktyczne są modele z oświetleniem nocnym (nie rażącym wzroku) czy cichym trybem pracy.

Do wyboru są deski oraz kompletne toalety myjące (od modeli standardowych, poprzez komfortowe, a skończywszy na luksusowych).
Deskę montuje się bezpośrednio na zwykłej misce sedesowej (przed zakupem trzeba się upewnić, czy oba produkty będą pasowały do siebie). Kompletne toalety myjące zaś składają się z miski sedesowej i deski. Większość toalet myjących trzeba podłączyć do gniazdka elektrycznego - najwygodniej umieścić je przy podłodze, w odległości ok. 1 m od sedesu (podłączenie można też ukryć pod tynkiem). Istnieją też modele, które można podłączyć do zimnej i ciepłej wody (gniazdko jest niepotrzebne).

Podłączenie wody jest na tyle proste, że wiele modeli desek myjących można zabierać ze sobą np. podczas zmiany wynajmowanego mieszkania. Nowoczesne deski oraz kompletne toalety myjące polecane są zarówno do łazienek nowych i przechodzących generalny remont, jak i modernizowanych bez kucia ścian. Zdecydować się można na wersję podwieszaną lub stojącą, ze spłuczką widoczną albo ukrytą.

Toalety myjące zajmują mniej miejsca niż komplet sedes i bidet. Eksploatacja (z podgrzewaniem wody) kosztuje mniej więcej tyle co papier toaletowy.

Multiclin Advance Square – deska; kilka opcji mycia i suszenia, regulacja ciśnienia wody oraz temp. deski, wody i powietrza do suszenia, tryby cichy i oszczędzania energii; pasuje do serii: Dama Senso i Dama Senso Compacto (tylko sedes stojący); cena: ok. 4.390 zł, Roca.

' title=
fot. Roca

WASZE KOMENTARZE (8) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA