Deska z funkcją bidetu Multiclin Advance Round Roca wyposażona m.in. w podmywanie, tryb pulsacyjny, wolne opadanie deski, tryb cichy, zegar. Fot. Roca.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Deska z funkcją bidetu Multiclin Advance Round Roca wyposażona m.in. w podmywanie, tryb pulsacyjny, wolne opadanie deski, tryb cichy, zegar. Fot. Roca.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
23 kwi 2016 12:15

Toalety myjące: nowy trend w łazienkach

Toalety z funkcją bidetu to maksymalna higiena na co dzień. Wiele obsługuje się za pomocą pilota lub smartfona. Potrafią same się czyścić.

Toalety myjące usuwają także nieprzyjemne zapachy, a nawet umilają czas dowolnie wybraną muzyką. W nocy automatycznie włączają dyskretne oświetlenie, gdy ktoś się do nich zbliża. Ich funkcje zależą od modelu.

Deska czy sedes myjący

Do wyboru: deski oraz sedesy z funkcją bidetu. W obu rodzajach są dostępne modele z funkcjami podstawowymi oraz komfortowymi.

Deskę z funkcją bidetu instaluje się na zwykłym sedesie (zamiast standardowej deski sedesowej). Może to być zarówno sedes nowy, jak i użytkowany od lat. Zawsze jednak trzeba sprawdzić, czy oba produkty do siebie pasują. Toalety z funkcją bidetu zaś kupuje się jako komplet.

Wszystkie modele mają zawsze co najmniej kilka programów mycia stref intymnych. Im bardziej zaawansowany model, tym komfortowych funkcji jest więcej. Jedną z bardziej przydatnych, zwłaszcza gdy chce się zrezygnować z używania papieru toaletowego, jest suszenie. Inna to podgrzewana deska.

Komfortowe funkcje

Gdy z toalety korzysta kilka osób, przydaje się możliwość indywidualnego programowania. Wtedy każdy użytkownik jednym przyciskiem (na panelu, pilocie lub smartfonie) uruchamia swój ulubiony program mycia. Ustawić można np. temperaturę wody i deski, siłę strumienia, rodzaj masażu, muzykę. Opcji jest bardzo dużo w zależności od wyposażenia toalety.

Wiele osób nie lubi podnoszenia i zamykania deski sedesowej. Toalety z funkcją bidetu potrafią to robić za użytkowników (lecz nie wszystkie modele). Deskę uruchamia elektroniczny czujnik, jeśli w pobliżu sedesu rozpozna obecność użytkownika. Na podobnej zasadzie działa oświetlenie nocne. Są też modele, których deskę podnosi się i zamyka przy pomocy pilota lub smartfona.

Większość toalet myjących trzeba podłączyć do gniazdka elektrycznego (kabel można ukryć np. w obudowie stelaża sedesu). Istnieją też modele, które zasilane są baterią.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • skladlazienek.pl, 2017-11-22 19:00:40

    V Care Comfort i Basic firmy VitrA do nabycia w sklepie internetowym Skład Łazienek .pl
    zapraszamy

POLECAMY W SERWISACH