Sześcienne bryły bidetów i misek wc efektownie prezentują się w łazienkach o sporym metrażu. Projekt: Dominik Respondek. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Sześcienne bryły bidetów i misek wc efektownie prezentują się w łazienkach o sporym metrażu. Projekt: Dominik Respondek. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
28 kwi 2015 09:54

Wygodna strefa sanitarna. Tak ją urządzisz

Bidet coraz częściej pojawia się w naszych łazienkach. Wbrew pozorom wcale nie musi zajmować wiele miejsca. Zobaczcie łazienki zaprojektowane przez architektów - wszystkie z bidetem.

Mając do dyspozycji trochę miejsca w łazience możemy zdecydować się na wstawienie miski ustępowej i bidetu. Najczęściej umieszczamy je obok siebie na jednej ścianie na wysokości około 40-45 cm od podłogi.

Pamiętajmy o zachowaniu wolnego miejsca wokół sanitariatów, które powinno wynosić około 25 cm po bokach i 60-80 cm z przodu. Jeśli ogranicza nas miejsce, możemy oddzielić strefę miski ustępowej i bidetu umieszczając wyposażenie na przeciwko siebie.

Wybierając miskę wc i bidet najlepiej zdecydować się na jedną kolekcję, dzięki czemu zestawione obok siebie będą wyglądały spójnie. Największą popularnością cieszą się wiszące sanitariaty, które prezentują się bardzo lekko we wnętrzu.

Kształt ceramiki powinien być dopasowany do pozostałego wyposażenia łazienki. Jeśli mamy owalne umywalki zdecydujmy się na zaokrąglone kształty bidetu i umywalek. Jeśli w naszej łazience dominują kanciaste formy, wybierzmy bidet o podobnym wzornictwie. Tej samej zasady trzymajmy się wybierając baterię bidetową, która powinna pasować do pozostałego wystroju łazienki. 

 

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • ewka_so, 2015-07-02 09:46:29

    drewno i bile bardzo fajnie się komponuje, chociaż położyłabym tutaj ciemniejsza podłogę.

POLECAMY W SERWISACH