Baterie umywalkowe Classic. Fot. Ravak

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Baterie umywalkowe Classic. Fot. Ravak
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
19 wrz 2016 13:24

Wyposażenie łazienki: modne i funkcjonalne baterie

Obecnie projektanci baterii dbają o połączenie funkcjonalności i pięknego designu. Pamiętają także o ergonomii i wygodzie użytkowników.

Baterie jako element uzupełniający mają, oprócz funkcji praktycznych również cieszyć oko i podkreślać styl pozostałych elementów łazienki. 

Jakość i niezawodność

Przy wyborze baterii warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonana. Baterie Ravak produkowane w całości z wysokiej jakości mosiądzu z pochromowaną powłoką. Ergonomiczne uchwyty zapewniają łatwe sterowanie baterią. Ważne jest też wnętrze baterii m.in. głowica sterująca przepływem wody. Odpowiednią jakość i łatwość obsługi zapewniają głowice ceramiczne firmy Sedal. Takie głowice nawet po wielu latach użytkowania nie zacinają się, zapewniając płynną pracę baterii. Kolejnym ważnym elementem baterii jest perlator, który złożony z sitek z tworzywa sztucznego umożliwia łatwe czyszczenie z kamienia i nieczystości. Dopracowanie baterii i staranna kontrola jakości w trakcie każdego etapu produkcji zapewniają niezawodność baterii przez lata użytkowania.

Baterie renomowanych marek spełniają ścisłe kryteria dopuszczające je do przepływu wody pitnej i tak jest też z bateriami RAVAK, które są zgodne z normą EN 817. Rurki i wężyki są testowane i certyfikowane przez odpowiednie laboratoria. Z mikrobiologicznego punktu widzenia wszystkie elementy są bezpiecznie i nie mają wpływu na wodę pitną.

Baterię regularnie testuje się pod względem prawidłowego przepływ strumienia wody, ale również żywotności poszczególnych elementów np. głowicy. Wszystkie baterie RAVAK objęte są dłuższą niż standardowa gwarancją, tj. 5 - letnią gwarancją producenta. 

Spełnią wszystkie potrzeby

Obecnie modnym trendem w projektowaniu łazienek, a co za tym idzie ich wyposażenia, jest kompleksowość. Takie podejście do aranżacji łazienki pozwala na szybkie i całościowe wyposażenie wnętrza w produkty o spójnym designie i uzupełniające się funkcjami. Zgodnie z takim podejściem projektowane są również baterie łazienkowe, które są częścią konceptów łazienkowych (serie: 10⁰, Classic, Chrome, Rosa). Nie tylko zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach użytkowników, ale również doskonale współgrają z kształtem umywalki, wanny czy kabiny prysznicowej. Dzięki czemu raz wybierając daną serię użytkownik będzie miał pewność, że każda z baterii wykorzystana w łazience dopasowana będzie kształtem do pozostałych elementów wnętrza.

Wśród szerokiej oferty baterii oprócz tradycyjnych modeli coraz bardziej popularne są baterie podtynkowe: wannowe, prysznicowe, a nawet umywalkowe. Oprócz ciekawego designu oferują również oszczędność przestrzeni, dzięki schowaniu całego mechanizmu przepływu wody bezpośrednio w ścianie.

Produktem uzupełniającym taką baterię jest kaseta R-box. Uniwersalny system R-box zabudowany w kasecie z tworzywa sztucznego chroni wewnętrzne elementy baterii zainstalowane w ścianie, umożliwiając lepsze przygotowanie pionowych płaszczyzn i ułatwiając pracę glazurnikom. System pozwala na instalację zewnętrznych elementów baterii już po zakończeniu prac budowlanych, unikając w ten sposób porysowania i uszkodzenia baterii.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH