Bateria umywalkowa z korkiem push-up Kvadro. Fot. Ferro

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Bateria umywalkowa z korkiem push-up Kvadro. Fot. Ferro
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
31 paź 2016 17:16

Wyposażenie łazienki. Zgrany duet: bateria i umywalka

Bateria i umywalka to duet, który musi ze sobą współgrać. Musi także pasować do wystroju łazienki.

Nieodłączny element poranka każdego z nas to chwile spędzone w łazience, poświęcone na mycie, czesanie, golenie czy makijaż. Aby te czynności, często powtarzane kilkakrotnie w ciągu dnia, przebiegały przyjemnie i sprawnie, konieczny jest właściwy dobór umywalki, baterii i zamontowanego nad nimi lustra.

Producenci umywalek oferują szeroką gamę produktów o rozmaitych kształtach i wielkości. Mamy więc umywalki podblatowe i nablatowe, prostokątne i owalne, asymetryczne oraz w kształcie talerza. Wybierając model, kierujemy się własnym gustem i dopasowujemy go do charakteru wnętrza, nie możemy jednak zapominać o najważniejszych praktycznych aspektach, takich jak dobór wielkości i typu umywalki do wielkości łazienki. Istnieją też pewne uniwersalne zasady pozwalające na komfortowe użytkowanie, jak zachowanie odległości co najmniej 15 cm między końcem wylewki a dnem umywalki, dzięki czemu wygodnie umyjemy ręce.

Każda umywalka musi współgrać z baterią, dobraną do niej i pozostałego wystroju łazienki. Warto zainwestować w dobrą baterię, gdyż jest to urządzenie intensywnie eksploatowane w ciągu całego dnia.

W łazience w stylu retro z pewnością sprawdzi się elegancka bateria Retro New marki Ferro z trwałą głowicą ceramiczną sprawiającą, że z takiej baterii woda nie kapie, z delikatnie wygiętą wylewką i stylowymi kurkami na zimną i ciepłą wodę.

Dla użytkowników, których ogranicza niewielki metraż łazienki, doskonałym wyborem są niewielkie, montowane na umywalce jednouchwytowe baterie sztorcowe z regulatorem ceramicznym, który pozwala na szybką regulację temperatury i strumienia wody, jak bateria Brado z poręcznym uchwytem czy Kvadro lub Espacio o ciekawym, nowoczesnym kształcie.

Projektanci marki Ferro opracowali też szereg baterii oszczędzających wodę wykonanych w technologii VerdeLine. Przykładem takiego rozwiązania jest bateria Veneto VerdeLine w stylu łączącym elementy klasyki i nowoczesności, wyposażona w perlator, a także wydajną głowicę ceramiczną z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody, co pozwala na zmniejszenie jej zużycia o 50%. Poziom przepływu wynosi tylko ok. 6 l wody na minutę (w przypadku standardowych baterii jest to 12˗15 l), nie obniżając komfortu użytkowania. Perlator posiada dodatkowo system łatwego usuwania kamienia wapiennego.

Te same rozwiązania zastosowano w baterii Genova VerdeLine o ciekawej, ale uniwersalnej stylistyce, sprawiającej, że bateria ta dobrze wygląda w różnie zaaranżowanych wnętrzach i pozwala na swobodny dobór akcesoriów i dodatków. Bateria Cassino VerdeLine Plus oprócz wymienionych zalet posiada wyjątkowe walory estetyczne. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się w zestawieniu z większymi umywalkami o oryginalnych kształtach, np. asymetrycznych.

Łazienkę urządzamy na lata, dlatego należy dokładnie przeanalizować swoje upodobania i potrzeby, zanim podejmiemy decyzję o wyborze urządzeń, armatury i akcesoriów. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH