Bardzo wąska łazienka została wykończona białymi kaflami. Ułożone poziomo wizualnie poszerzają wnętrze. Dodatkowo biel i połyskujące powierzchnia rozjaśniają łazienkę. Projekt: Iwona Kurkowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Bardzo wąska łazienka została wykończona białymi kaflami. Ułożone poziomo wizualnie poszerzają wnętrze. Dodatkowo biel i połyskujące powierzchnia rozjaśniają łazienkę. Projekt: Iwona Kurkowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
23 marz 2015 10:47

12 pomysłów na małą łazienkę

Mała łazienka może być wygodna i elegancka, a do tego sprawiać wrażenie przestronnej. Aby powiększyć ją optycznie i funkcjonalnie urządzić warto zastosować klika sprawdzonych patentów.

Urządzając małą łazienkę zwykle trzeba iść na kompromis. Na przykład zrezygnować z wanny na rzecz prysznic, czy ograniczyć do minimum szafki łazienkowe. Jednak małe wnętrze daje duże pole dla oryginalnych pomysłów. Dzięki temu nie tylko optymalnie zagospodarujemy przestrzeń, ale także możemy optycznie ja powiększyć. 

Jasno i przestronnie

Do małych łazienek wybierajmy biel i jasne kolory. One wizualnie powiększają wnętrza, dodają im przestrzeni i światła. Łazienka będzie wydawać się jasna i przestronna. Nie oznacza to, że musimy rezygnować z koloru. Wręcz przeciwnie. Warto dodać mocny akcent kolorystyczny, który ożywi wnętrze, ale z umiarem. Na przykład tylko na jednej ze ściana zastosować kolorowe płytki albo fototapetę.

Pamiętajmy, że nic tak nie poszerza ścian jak poziome pasy. A więc wybierajmy do małych łazienek poziome kafle, układajmy płytki w kolorowe pasy. Ozdobne panele czy lustra też powinny być mocowane w poziomie. 

Prysznic czy wanna?

W małej łazience zwykle nie ma wystarczająco dużo miejsca na wannę, a nawet kabinę prysznicową. Wówczas trzeba wykorzystać wnękę, w której urządzimy prysznic. Często wymiary wnęki uniemożliwiają montaż brodzika o standardowych wymiarach, dlatego alternatywą będzie odpływ w posadzce. Takie rozwiązanie także wpływa na optyczne powiększenie łazienki, ponieważ posadzka w całym pomieszczeniu jest jednolita, a przez to jej powierzchnia wydaje się większa.

Jeżeli w domu są zwolennicy kąpieli w  wannie i pod prysznicem rozwiązaniem będzie wanna z parawanem nawannowym. To pogodzi potrzeby wszystkich domowników. 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH