Salonik kąpielowy dla dwojga urządzony został w łazience na poddaszu. Pod skosem dachowym ustawiono wannę w obudowie z mozaiki. Projekt: Katarzyna Merta-Korzniakow. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Salonik kąpielowy dla dwojga urządzony został w łazience na poddaszu. Pod skosem dachowym ustawiono wannę w obudowie z mozaiki. Projekt: Katarzyna Merta-Korzniakow. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Uskiewicz
21 paź 2014 10:58

Biała łazienka – najpiękniejsze wnętrza z polskich domów

Elegancki i zawsze świeży wygląd to główne zalety białej łazienki. Bez względu na modę i trendy będzie modna i efektowna. Łatwo też odmienić jej wystrój i styl - wystarczą nowe dodatki.

Elegancka, modna, jasna...Wiele przemawia za urządzeniem łazienki w bieli. Pewnie dlatego to jeden z najchętniej wybieranych kolorów do łazienki. Jako najpopularniejszy kolor wyposażenie dyktuje także kolorystykę mebli i okładzin.

Biała łazienka wygląda modnie i efektownie bez względu na modę. Zapewnia użytkowników poczucie orzeźwienia, odprężanie i świeżości już od progu. To kolor często wybieramy do dużych salonów kąpielowych, urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, ale także w klimacie wellness, gdzie najczęściej jako dodatki wybierane są rośliny zielone, drewno czy naturalne kamienie. A biel świetnie komponuj się z tego rodzaju dodatkami. 

Jeżeli w bieli urządzamy duży salon kąpielowy, aby uniknąć wrażenia chłodu dobrze jest ocieplić aranżację za pomocą drewna. Wystarczy okładzina ściany we wnęce, obudowa wanny czy drewniana komoda pod umywalkę. Warto również zastosować różne rodzaje i formaty okładzin np. duże płytki zestawić z mozaika, na ścianach położyć płytki z faktutą. Takie rozwiązanie zapobiegnie monotonii.

Urządzając w bieli małą łazienkę zyskamy dodatkową korzyć: biel optycznie powiększa wnętrze. Jeżeli wybierzemy do wykończenia ścian płytki z połyskiem efekt ten będzie nawet wzmocniony. 

Biała barwa świetnie komponuje się z innymi kolorami. Aby ożywić biała łazienkę, nadać jej charakter i styl wystarczy wybrać odpowiednie dodatki. Czerwone niewątpliwie dodadzą łazience energii. To dobry pomysł do łazienki dla dwojga. Zieleń czy błękit nastoją pozytywnie użytkowników łazienki rodzinnej, a w szykownym saloniku kąpielowym sprawdzi się nawet dodatek czerni. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH