Biała łazienka została urządzona bardzo stylowo i odważnie -  wykorzystaniem dekoracji i wyposażenia wyszukane na targach staroci i podczas zagranicznych podróży. Zabytkowa komoda nie tylko ociepla wnętrze, ale także dodaje smaku aranżacji. Proj. Magdalena Misaczek. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Biała łazienka została urządzona bardzo stylowo i odważnie - wykorzystaniem dekoracji i wyposażenia wyszukane na targach staroci i podczas zagranicznych podróży. Zabytkowa komoda nie tylko ociepla wnętrze, ale także dodaje smaku aranżacji. Proj. Magdalena Misaczek. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
02 wrz 2014 11:32

Biała łazienka ocieplona drewnem. Pomysły architektów

Biała łazienka będzie modna przez lata, jeżeli zadbamy o odpowiednią oprawę. Antyki i pamiątki z podróży nadadzą jej indywidualny charakter, drewno ociepli i zagwarantuje przytulną atmosferę.

Uniwersalny charakter bieli można wykorzystać na wiele sposobów. Biała może być łazienka dla dziecka - wystarczy zadbać o kolorowe dodatki, oryginalne akcesoria, zabawne formy wyposażenia. Białą łazienkę urządzimy w stylu minimalistycznym, nowoczesnym, modernistycznym. Ale biała może być także łazienka w stylu glamour. Kryształy i złoto zapewnią styl i charakter. Nawet wnętrze w stylu vintage czy retro można urządzić w łazience z białym wyposażeniem i okładzinami ścian i podłóg. Reszta zależy od pojedynczych sprzętów i dekoracji. Biała łazienka ocieplona drewnem będzie przytulna i modna. Możemy pokusić się o zamówienie jednego mebla - np. szafki podumywalkowej - wykonanego z fornirowanej płyty, albo do nowoczesnego prostego mebla z MDF-u zamówić drewniany blat. 

Jeżeli w naszym domu od pokoleń jest zabytkowa komoda nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprawny stolarz przerobił ją na szafkę podumywalkową. Taki mebel zagwarantuje naszej łazience niepowtarzalny charakter. 

Ciekawie zdobią łazienkę elementy zabudowy wykończone fornirem lub drewnopodobną płytą. Z bielą świetnie komponują się wszystkie gatunki egzotyczne: teak, merbau, palisander. Doskonale ją ocieplają, wprowadzają nutę egzotyki i zapewniają wnętrzom elegancki, reprezentacyjny charakter.

Dobrym miejscem na wykorzystanie fornirów jest obudowa stelaży podtynkowych oraz wnęka nad stelażem, którą można zamknąć fornirowanym frontem. 

Innym sposobem na ocielenie białej łazienki jest drewniana podłoga. Wbrew pozorom drewno dobrze sprawdza się w łazience, zwłaszcza gościnnej. Należy tylko wybrać odpowiedni gatunek i dobrze do zaimpregnować powierzchnię (sprawdzają się oleje i woski do drewna). Ale jeżeli jest to dla nas zbyt ryzykowne lub kosztowne rozwiązanie, warto zdecydować się na płytki a la deski. Mają zarówno format desek jak i rysunek drewna, czy to w jasnym czy ciemnym kolorze. Efekt wizualny możemy uzyskać niemal dokładnie taki sam, jak w przypadku naturalnego drewna. 

Warto pamiętać, że w łazience nowoczesnej czy też inspirowanej stylem modernistycznym lepiej sprawdzą się jasne kolory drewna - jasny dąb, buk. Także w łazience na poddaszu dobrze jest rozjaśnić wnętrze jasnym drewnem. W łazienkach gościnnych, gdzie stawiamy na zaskoczenie i wywołanie wrażenia warto sięgnąć po pięknie usłojone, ale ciemniejsze  gatunki egzotyczne.  

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH