Biała cegła doskonale łączy się z naturalnym odcieniem drewna. Na ścianie i podłodze zastosowano płytki drewnopodobne. Projekt: Dominik Respondek. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Biała cegła doskonale łączy się z naturalnym odcieniem drewna. Na ścianie i podłodze zastosowano płytki drewnopodobne. Projekt: Dominik Respondek. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
23 cze 2015 10:20

Cegła w łazience: zobaczcie propozycje architektów

Cegła to niezwykle ciekawy pomysł na dekorację ścian w łazience. Zobaczcie jak pięknie prezentuje się w polskich domach.

Cegła jest materiałem, który niezmiennie do lat inspiruje projektantów i architektów. I nic tym dziwnego skoro, dzięki niej wnętrze nabiera oryginalnego, wyjątkowego charakteru. Cegła świetnie sprawdzi się zarówno w salonie, jak i w łazience.

W łazience doskonale zaprezentuje się, jeśli wykończymy nią całą ścianę lub zdecydujemy się ozdobić tylko jej wybrany fragment. Cegła pozwoli nam również wizualnie wydzielić wybraną strefę, np. umywalkową czy prysznicową.

Cegła dobrze komponują się naturalnym odcieniem drewna oraz jasnymi kolorami. Jej wyrazista struktura przyjemnie kontrastuje z gładką ceramiką łazienkową, frontami mebli i płytkami. W połączeniu z betonowymi płytami, szklanymi taflami cegła może stać się podstawą aranżacji łazienki w stylu industrialnym.

We wnętrzach poza klasyczną, czerwoną cegłą coraz częściej pojawiają się cegły w jasnych odcieniach. Te w kolorze białym czy kremowym, typowe dla stylu skandynawskiego, pomogą nam wykreować przestronne wnętrza. Cegła doskonale sprawdza się także w klasycznych i nowoczesnych aranżacjach. W połączeniu z wyszukanymi formami ceramiki łazienkowej będzie ciekawym dopełnieniem łazienki w stylu retro.

Okładziny wykonane z cegły możemy zaimpregnować i zabezpieczyć specjalnym preparatem. Dzięki temu będą one odporne na częste zachlapania i wilgoć panującą w łazience.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH