Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Każdy element wystroju łazienki kojarzy się nieodłącznie z plażą. Grafika z motywem nadmorskich wydm i roślin pozwala przenieś się myślami się na słoneczny, muskany falami brzeg. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Monika i Adam Bronikowscy.

Każdy element wystroju łazienki kojarzy się nieodłącznie z plażą. Grafika z motywem nadmorskich wydm i roślin pozwala przenieś się myślami się na słoneczny, muskany falami brzeg. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Monika i Adam Bronikowscy.
  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 04 lis 2014 10:19 (aktualizacja: 11 lis 2014 13:56)

Fototapety do łazienki. Zobacz jakie wybrali inni

Fototapeta to bardzo modny sposób na wykończenie ścian łazienki. Jest to jednocześnie efektowna dekoracja. Można ją wykonać na podstawie zdjęcia z własnego albumu, a wtedy będzie niepowtarzalna.

Fototapety w ostatnich czasach przeżywają prawdziwy renesans. Swoją popularność zawdzięczają m.in. rozwojowi technologii cyfrowej, umożliwiającej nadruk dowolnie wybranego zdjęcia na szkle, laminacie albo winylu o znacznym formacie.

Na rynku funkcjonuje wiele sklepów, zwłaszcza internetowych, oferujących wykonanie fototapety z wzorem wybranym spośród niezwykle bogatej oferty. Rozmiar można dopasować do indywidualnych potrzeb. Z kolei banki zdjęciowe, w których można kupić takie zdjęcie oferują tysiące fotografii o rozmaitej tematyce.

Można wybrać na przykład:

• motyw wielkiego miasta: wieczorną panoramę, słynne budowle i symbole metropolii

• kadry ze świata przyrody: trawy, bambusy, koralowce albo egzotyczne zwierzęta, najlepiej w dużym powiększeniu

• krajobrazy: nadmorskie, czyli piaszczyste wydmy albo gorące plaże ze słońcem zachodzącym za horyzont, miejskie, takie jak wąskie greckie uliczki, francuska kawiarenka z ogródkiem

Fototapeta w łazience dobrze zaprezentuje się jeżeli zajmie całą ścianę, ale także jeżeli ozdobimy nią tylko wybrany fragment.

Dobrym miejscem na fototapetę będzie:

• ściana nad wanną

• wnęka na obudowa stelaży podtynkowych (sedesu i bidetu)

• ściana za sanitariatami

• ściana za prysznicem 

Aby jeszcze bardziej zaakcentować obecność fototapety we wnętrzu i cieszyć oko piękną grafika, warto umieścić na przeciwległej ścianie lustro, w którym fototapeta będzie się odbijać.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA