Zobacz galerię [16 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
12 sty 2016 08:28

Jasne łazienki – 15 pomysłów do małych wnętrz

Kolory jasne to niezawodny patent, by łazienka sprawiała wrażenie większej. Przyda się przy tym jeszcze kilka trików optycznych.

Jasne kolory to niezawodny patent, by łazienka sprawiała znacznie większej. Co jeszcze można zrobić, by ją powiększyć?

1. Przestrzeń odbita – niezawodne są lustra, zwłaszcza bez dekoracyjnych ram. Najlepiej jeśli luster jest kilka, bo powielają swoje odbicia oraz światło. Jeśli w lustrze będzie się odbijał np. obraz ten, nieistniejąca przestrzeń będzie tworzyć wnętrze jak realne.

2. Mało rzeczy na wierzchu - warto chować w szufladach i szafkach co się da. Kosmetyki porozstawiane w różnych częściach łazienki zawsze wprowadzają bałagan i sprawiają wrażenie, że w łazience brakuje miejsca.

3. Błyszczące powierzchnie – odbite w nich światło stwarza wrażenie, że łazienka jest jaśniejsza. To mogą być lakierowane fronty mebli, szkło czy połyskujące płytki ceramiczne.

4. Pionowe linie - aby pomieszczenie wydawało się na wyższe, warto stosować pionowe linie, np. dekoracyjne pasy z płytek ceramicznych.

5. Przezroczyste szkło – dotyczy to przede wszystkim kabin i drzwi prysznicowych. Gdy światło nie ma barier podczas przenikania, łazienka zawsze wizualnie jest większa.

6. Nic na podłodze – warto wybierać meble na nóżkach oraz sedes i bidet powinny być w wersjach do podwieszenia na ścianach. Nic tak nie zmniejsza obrysu łazienki, jak zbyt dużo sprzętów znajdujących się bezpośrednio na posadzce.

7. Oświetlenie – szczególnie polecane jest dekoracyjne oświetlenie od dołu, np. pod meblami i wanną.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH