W tej łazience połączono klika materiałów: czarne szkło lakierowane, szare i białe płytki gresowe oraz piękny, urzekający naturalną urodą łupek kwarcytowy,  a także fornir palisandru na obudowie stelaży podtynkowych, który zwraca uwagę swoją egzotyczną urodą. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [16 zdjęć]

W tej łazience połączono klika materiałów: czarne szkło lakierowane, szare i białe płytki gresowe oraz piękny, urzekający naturalną urodą łupek kwarcytowy, a także fornir palisandru na obudowie stelaży podtynkowych, który zwraca uwagę swoją egzotyczną urodą. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
15 wrz 2014 12:44

Łazienka w drewnie i kamieniu. Piękne wnętrza z polskich domów

Naturalne materiały - kamień i drewno - świetnie sprawdzają się w aranżacjach łazienek. Można je wykorzystać na ściany, podłogi, obudowy. W każdej formie zapewnią łazience niepowtarzalny wygląd i klimat.

Kamień i drewno to materiały, które chętnie wybieramy do łazienki. Sprawdzają się we wnętrzach w stylu spa czy rustykalnym, ale także doskonale podkreślają styl wnętrz nowoczesnych. 

Zarówno drewno jak i kamień doskonale nadają się na okładziny - tak podłóg jak i ścian. Często stosujemy je na obudowy: wanien, stelaży podtynkowych. Fornirowana sklejka to bardzo dobry wybór na obudowy stelaży, szafy wnękowe, itp.

Kamień z kolei świetnie sprawdza się na blaty, jako materiał do wykończenia wnęki prysznicowej, czy okładzina ścienna. Zwłaszcza w miejscach szczególnie reprezentacyjnych: nad umywalką, czy wokół lustra. Chętnie wybierany jest łupek, występujący często w odcieniach szarości. W prezentowanych projektach znajdziemy także łupankę kamienną w odcieniach beżu, która można kupić w wygodnych do montaży panelach.  Duże wrażenie robią kamienie naturalne sprowadzane z Indonezji. Znajdują one zastosowanie głównie w postaci okładzin, ale także można kupić kamienne umywalki ( a nawet wanny!), stanowiące rękodzieło tamtejszych rzemieślników. 

Inne polecane i często wybierane do łazienki rodzaje kamienia naturalnego to onyks, trawertyn, marmur oraz granit. Można spotkać także bazalt oraz rodzaje kamienie, których złoża znajdują sie tylko w jednym miejscu na świecie, np. marmur Thasos pochodzący z greckiej wyspy o tej samej nazwie.

Wśród gatunków drewna polecanych do łazienki należy przede wszystkim wymienić odmiany egzotyczne. Są bardziej niż gatunki krajowe odporne na wilgoć, a więc nie wypaczają się i mogą być z powodzeni stosowane np. na podłogi. Sprawdzą się teak, merbau, palisander. Spośród gatunków krajowych można wybrać m.in. jesion.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH