Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Na fototapecie utrwalony został nadmorski pejzaż Toskanii. Dzięki temu w małej łazience zapanował klimat jak w śródziemnomorskim kurorcie. Projekt: Lucyna Kołodziejska. Fot. Bartosz Jarosz.

Na fototapecie utrwalony został nadmorski pejzaż Toskanii. Dzięki temu w małej łazience zapanował klimat jak w śródziemnomorskim kurorcie. Projekt: Lucyna Kołodziejska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 02 paź 2014 11:22 (aktualizacja: 06 paź 2014 08:38)

Łazienka z fototapetą. Piękne widoki z polskich domów

Dzięki fototapetom możemy podczas kąpieli w naszej domowej łazience przenieść się na wybrzeże Toskanii, egotyczną plaże, albo w morskie głębiny. Wystarczy wybrać odpowiednie zdjęcie.

Popularny druk cyfrowy, banki zdjęć oraz szeroka oferta sklepów, które wykonują fototapety w formacie na zamówienie sprawiły, że fototapety wróciły do łask i cieszą się obecnie dużą popularnością. Teraz to prawdziwy hit i modnie jest mieć je także w łazience. 

Jaki motyw wybrać? Popularne są fotografie z motywem natury: las, plaża, morskie głębiny...

Inny popularny trend to miejskie krajobrazy: światła miasta, architektura metropolii, słynne budowle.

Taką fotografię można wybrać z oferty firm specjalizujących się w fototapetach, sklepów internetowych. Wybór jest ogromny. A dzięki technologii cyfrowej fototapetę można wykonać nawet ze zdjęcia wykonanego np. podczas wakacji. 

Wybrane zdjęcie może być naniesione np. na folię samoprzylepna, materiały winylowe, lateksowe i laminowane, pleksi oraz coraz częściej wybierane szkło. Ważne aby materiał sprawdzała się w warunkach podwyższonej wilgotności jakie panują w łazience.

Do łazienki lub innego polecany jest wydruk zabezpieczony laminatem. Jedna jeżeli zamierzamy umieścić tapetę we wnęce prysznicowej lub nad wanną, czyli  w miejscach bezpośrednio narażonych na działanie wody lepiej sprawdzą się wydruki zabezpieczone szkłem. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA