Łazienka dla malucha ożywiona jest czerwienią i zielenią. Wokół wanny jest miejsce nie tylko na kosmetyki, ale także na zabawki, które towarzyszą dziecku w kąpieli.  Projekt: Katarzyna Merta-Korzniakow. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Łazienka dla malucha ożywiona jest czerwienią i zielenią. Wokół wanny jest miejsce nie tylko na kosmetyki, ale także na zabawki, które towarzyszą dziecku w kąpieli. Projekt: Katarzyna Merta-Korzniakow. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
28 sty 2015 11:08

Łazienki dla dzieci – zobacz wnętrza z polskich domów

Łazienka dla dziecka powinna być nie tylko praktyczna, ale także estetyczna. Urządzana tak, aby kąpiel była dla dziecka także okazją do zabawy w atrakcyjnym otoczeniu.

Ważne jest również, aby wnętrze było zaprojektowane na lata. Wtedy "rośnie" razem z dzieckiem i nie ma konieczności robienia remontu gdy maluch zmienia się w pierwszoklasistę, a dziecko w nastolatka. Uniwersalne, dobrze zaprojektowane wnętrze będzie odpowiadało dziecku przez lata - wystarczy wymienić dodatki. 

Dobrą bazą aranżacyjną będzie biel - ścian, podłóg, wyposażenia. Jednak warto ją ożywić kolorem. sprawdzi się czerwień, zieleń i oczywiście odcienie pastelowe, które szczególnie lubią dziewczynki.

Okładziny ceramiczne powinny być urozmaicone dekorami. W łazienkach dla dziewczynek sprawdzą się wszystkie motywy kwiatowe. Chłopcy lepiej przyjmą paski, kratki i wszystko co ma związek ze sportem - niektóre formy płytkarskie mają w swojej ofercie kolekcje z dekorami, na których są podobizny największych gwiazd futbolu. 

Jeżeli urządzamy łazienkę dla malucha musi się znaleźć w niej wanna. Natomiast większe dzieci będą chętnie korzystały z prysznica. W łazience dla rodzeństwa warto zaplanować dwie umywalki. Unikniemy w ten sposób kolejki do łazienki oraz powodów do spóźnień do szkoły. 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH