Urban Harmony to seria wyposażenia łazienki marki Opoczno, w której znajdziemy także piękne lustra. Fot. Opoczno.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Urban Harmony to seria wyposażenia łazienki marki Opoczno, w której znajdziemy także piękne lustra. Fot. Opoczno.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Judyta Kokoszkiewicz
25 wrz 2015 13:58

Lustra do łazienki – 12 modeli z polskich sklepów

Lustro to nieodłączny element każdej łazienki. Ułatwia wykonanie makijażu czy poprawienie fryzury, ale również – pozwala wizualnie powiększyć wnętrze. Kilka optycznych trików przy montażu szklanych tafli sprawi, że pomieszczenie zyska głębię.

W zależności od stylu aranżacji, do wyboru mamy lustra z katalogu producentów – dopasowane do stylistyki mebli, lub szklane tafle wykonywane na indywidualne zamówienie.

Kiedy urządzamy łazienkę w stylu glamour lub pałacowym, w taki klimat idealnie wpiszą się lustra w dekoracyjnych ramach – np. w kolorze złota lub srebra, jak również z pięknymi zdobieniami. Możemy je kupić zarówno w sklepie z wyposażeniem łazienkowym jak i na targu staroci. W ofercie producentów znajdziemy także lustra z nowoczesnym podświetleniem ledowym. To modele, które tworzą dyskretny klimat we wnętrzu i ułatwiają korzystanie z toalety. W łazience możemy również zamontować podwieszane szafki z lustrzanymi frontami – tak sprytne rozwiązanie daje nam funkcję przechowywania kosmetyków i lustro w jednym.

Odpowiednio rozmieszczone szklane tafle mogą zdziałać cuda. Zamontowane na przeciwległych do siebie ścianach będą dawały wrażenie nieskończoności. Wszystkie elementy wyposażenia odbijają się w nich niezliczoną ilość razy – niczym w prawdziwym gabinecie luster. Jeśli chcemy natomiast optycznie wydłużyć łazienkę, dużą taflę możemy zamontować na dwóch prostopadłych do siebie ścianach. To rozwiązanie szczególnie polecane do łazienek małych, a także toalet gościnnych. Duże tafle możemy zamówić na wymiar – w rozmiarze oraz kształcie dopasowanym np. do kąta skosu dachowego.

Tradycyjnie jednak lustro montowane jest nad umywalką – bez niego trudno wręcz wyobrazić sobie w tym miejscu codzienną toaletę. Przeglądając się w eleganckim zwierciadle, wykonamy wyjściowy makijaż, poprawimy fryzurę czy ocenimy wygląd naszego ubioru. Oprócz tradycyjnych rozwiązań, lustra można montować także w innych miejscach, np. nad wanną, pod skosem dachowym czy nawet w strefie prysznica. Niewątpliwie jednak trudno jest dziś sobie wyobrazić łazienkę bez choćby małego zwierciadła.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH