Lustro nad umywalką nie tylko optycznie podwaja metraż łazienki, jednakowa szerokość lustra i ceramicznej dekoracji pozwoliła uzyskać ciekawy efekt: dekor ścienny odbity  w lustrze wydaje się nie mieć końca. Projekt: Kinga Śliwa. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Lustro nad umywalką nie tylko optycznie podwaja metraż łazienki, jednakowa szerokość lustra i ceramicznej dekoracji pozwoliła uzyskać ciekawy efekt: dekor ścienny odbity w lustrze wydaje się nie mieć końca. Projekt: Kinga Śliwa. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
05 sie 2015 09:03

Lustra do łazienki. 12 pomysłów na optyczne powiększenie

Nawet małą łazienkę można nieco powiększyć i to bez wyburzania ścian. Optycznej przestrzeni dodadzą lustra. Wystarczy odpowiednio je rozmieścić.

Lustro w łazience to nieodzowny element wyposażenia. Przed lustrem wykonujemy codzienną toaletę, makijaż, golimy się. Ale lustra mogą także powiększyć niewielką łazienkę! Wprawdzie to powiększenie optyczne, ale niezwykle skuteczne. Łazienka może wydawać się nawet dwa razy większa. 

Jak to zrobić? Skutecznie rolę szkła powiększającego wnętrze odegra prosta tafla lustra pozbawiona ramy, naklejona bezpośrednio na ścianę. Takie rozwiązanie polecane jest nie tylko do wnętrz w stylu nowoczesnym, ale także do aranżacji bardziej klasycznych. Ważne, aby lustro zajmowało sporą cześć ściany: całą szerokość (np. wnęki z umywalką), a nawet sięgało aż do sufitu. Wówczas spełni ono swoją rolę w kwestii powiększenia przestrzeni i doda wnętrzu głębi. Łazienka będzie wydawać się bardziej przestronna i jasna, bowiem lustra także odbijają światło.

W małych łazienkach można zastosować rozwiązanie 2 w 1, które pozwala lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń i zastosować lustrzane fronty w szafkach wiszących - nad umywalką, ale nie tylko. W lustrze będą odbijać się zarówno elementy rozmieszczone na prostopadłych jak przeciwległych ścianach. Łazienka będzie wydawać się większa, a wszelkie aranżacyjne smaczki będą dodatkowo widziane z kliku miejsc. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH