Duża tafla lustra odbija fototapetę z morskim motywem, dając wrażenia głębi. Projekt: Lucyna Kołodziejska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Duża tafla lustra odbija fototapetę z morskim motywem, dając wrażenia głębi. Projekt: Lucyna Kołodziejska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Judyta Kokoszkiewicz
06 paź 2015 14:11

Lustra do łazienki – modne pomysły architektów

Dzięki nim nie tylko udekorujemy wnętrze, ale również – dodamy mu przestrzeni, gdy metraż jest mały. Odpowiednio zamontowane lustro pozwoli optycznie wydłużyć lub poszerzyć łazienkę w bloku lub kamienicy.

W polskich łazienkach zaskakują pomysły na ciekawy montaż oraz oprawę lustra. Można je dowolnie podświetlić lub zamontować w nietypowym miejscu - np. pod skosem dachowym czy nad wanną. Do wyboru są lustra gotowe, które kupimy np. w zestawie z meblami łazienkowymi albo – zamówione pod wymiar u szklarza. Pierwsze rozwiązanie jest niezwykle wygodne, ponieważ lustra z oferty producentów wyposażenia łazienek są stylistycznie dopasowane do wyglądu szafek. Nie musimy się martwić, że nie wpiszą się w klimat aranżacji.

Szklane tafle pod wymiar to natomiast rozwiązanie idealne, gdy potrzebujemy nietypowego kształtu lub wielkości. Od szklarza zamówimy lustro, które dobrze wpisze się np. w kąt skosu dachowego. Tafla bez ram może być zamontowana dosłownie wszędzie – nie tylko w strefie umywalki. Kiedy lustra przykleimy np. na prostopadłych do siebie lub równoległych ścianach, łazienka będzie optycznie powiększona i zyska głębię.

W trakcie urządzania łazienki w bloku lub kamienicy warto więc pamiętać, jak ważną rolę w aranżacji grają lustra. W połączeniu z jasną kolorystyką mogą sprawić, że wnętrze będzie się wydawało o wiele większe. Polscy architekci zaskakują modnymi pomysłami także na oprawy luster: można je wykonać z mozaiki, taśm ledowych, drewna lub metalu.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Dominika, 2016-09-14 15:37:12

    Niby proste rozwiązanie, a jednak takie efektowne. Też mam podobnie wklejone lustro między ścianami. Bałam się tylko, że się nie utrzyma, ale przykleiłam na najmocniejszą taśmę, jaką znalazłam (Pakart) i wisi już od paru lat.

POLECAMY W SERWISACH