Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Duża tafla lustra odbija fototapetę z morskim motywem, dając wrażenia głębi. Projekt: Lucyna Kołodziejska. Fot. Bartosz Jarosz.

Duża tafla lustra odbija fototapetę z morskim motywem, dając wrażenia głębi. Projekt: Lucyna Kołodziejska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Judyta Kokoszkiewicz
  • 06 paź 2015 14:11 (aktualizacja: 08 paź 2015 09:52)

Lustra do łazienki – modne pomysły architektów

Dzięki nim nie tylko udekorujemy wnętrze, ale również – dodamy mu przestrzeni, gdy metraż jest mały. Odpowiednio zamontowane lustro pozwoli optycznie wydłużyć lub poszerzyć łazienkę w bloku lub kamienicy.

W polskich łazienkach zaskakują pomysły na ciekawy montaż oraz oprawę lustra. Można je dowolnie podświetlić lub zamontować w nietypowym miejscu - np. pod skosem dachowym czy nad wanną. Do wyboru są lustra gotowe, które kupimy np. w zestawie z meblami łazienkowymi albo – zamówione pod wymiar u szklarza. Pierwsze rozwiązanie jest niezwykle wygodne, ponieważ lustra z oferty producentów wyposażenia łazienek są stylistycznie dopasowane do wyglądu szafek. Nie musimy się martwić, że nie wpiszą się w klimat aranżacji.

Szklane tafle pod wymiar to natomiast rozwiązanie idealne, gdy potrzebujemy nietypowego kształtu lub wielkości. Od szklarza zamówimy lustro, które dobrze wpisze się np. w kąt skosu dachowego. Tafla bez ram może być zamontowana dosłownie wszędzie – nie tylko w strefie umywalki. Kiedy lustra przykleimy np. na prostopadłych do siebie lub równoległych ścianach, łazienka będzie optycznie powiększona i zyska głębię.

W trakcie urządzania łazienki w bloku lub kamienicy warto więc pamiętać, jak ważną rolę w aranżacji grają lustra. W połączeniu z jasną kolorystyką mogą sprawić, że wnętrze będzie się wydawało o wiele większe. Polscy architekci zaskakują modnymi pomysłami także na oprawy luster: można je wykonać z mozaiki, taśm ledowych, drewna lub metalu.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA