Gdyby nie kinkiety, lustra można byłoby nie zauważyć. Powierzchnia: ok. 6 m². Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Gdyby nie kinkiety, lustra można byłoby nie zauważyć. Powierzchnia: ok. 6 m². Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
02 lut 2016 12:28

Mała łazienka – powiększ ją lustrami. 15 pomysłów

Lustro to nieoceniony pomocnik w wizualnym powiększeniu małej łazienki. Duże zwierciadła można wkomponować nawet w meble czy kabinę.

Bez lustra, choćby najmniejszego, trudno sobie wyobrazić łazienkę. Tradycyjnie umieszcza się je nad umywalką. Pomaga bowiem w codziennej toalecie, jak czesanie czy makijaż. Gdy lustro jest duże, łazienka zawsze wydaje się większa i jaśniejsza. Kilka zwierciadeł stworzy efekt nieskończonej przestrzeni.

Gdzie umieścić lustro?

Jedno lustro – nad umywalką – to minimum. Może być zawieszane (z półkami lub bez nich) albo przyklejone do ściany (np. pomiędzy płytkami). Inne rozwiązanie to szafka nad umywalką z lustrzanymi frontami, które mogą sięgać nawet do sufitu. Na najwyższych półkach przechowuje się wtedy rzadko używane rzeczy.

Lustrzane fronty mogą mieć także inne meble w łazience. Najczęściej stosuje się je na drzwiach wysokiej zabudowy (podobnie jak w garderobach). Dzięki temu powstaje efekt lustrzanej ściany, a łazienka wizualnie powiększa się dwukrotnie. Za lustrami wysokiej zabudowy zaś powstaje schowek np. na domową pralnię albo półki z zapasowymi ręcznikami czy środkami czystości.

Lustra na wymiar

Część ścian można wykończyć lustrami lub lustrzaną mozaiką, zamiast tradycyjnymi płytkami ceramicznymi. Do wykorzystania jest też powierzchnia drzwi, a nawet sufitu. Takie lustra zamawia się na wymiar u szklarza (razem z usługą montażu), najczęściej z prostym szlifem krawędzi. Można w nich wycinać otwory, np. na gniazdka elektryczne.

Warto wiedzieć, że nie zawsze da się wykończyć ścianę jedną, bardzo dużą taflą (bez cięcia na mniejsze kawałki). Czasami bowiem nie można jej wnieść przez drzwi do łazienki (nie mieści się w nich).

Nowe technologie produkcji luster umożliwiają montaż luster nawet w kabinach prysznicowych. Takie lustra są odporne na korozję pod wpływem wilgoci. Nie tylko powiększają przestrzeń, ale i umożliwiają przeglądanie się tak, że widoczna jest cała sylwetka.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH