Kolekcja akcesoriów Bella. Fot. Galicja dla Twojego Domu

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Kolekcja akcesoriów Bella. Fot. Galicja dla Twojego Domu
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
27 wrz 2017 09:48

Modna łazienka: najnowsze trendy w akcesoriach

Funkcjonalne przybory łazienkowe powinny znaleźć się w każdej łazience. Kubki, dozowniki, mydelniczki, półki, wieszaki i komplety WC dobrane do kształtu i stylu mebli, ceramiki oraz armatury, są doskonałym uzupełnieniem aranżacji wnętrza.

Wraz z elementami dekoracyjnymi, takimi jak kolorowe tekstylia, ozdobne flakoniki perfum, naturalne świece z wosku pszczelego czy muszle, kolekcja może być kropką nad „i” wystroju pomieszczenia. Dobrym przykładem akcesoriów solidnych i trwałych, o nowoczesnym wzornictwie i ergonomicznych kształtach jest najnowsza linia przyborów łazienkowych Bella, produkowana dla firmy Galicja.

Jak wybrać akcesoria łazienkowe?

Niewątpliwie należą one do sprzętów najczęściej używanych – codziennie kilkanaście razy są dotykane a woda i mydło pozostawiają na ich powierzchni osad. Dlatego właściwym wyborem, zwłaszcza do łazienki, z której korzystają dzieci, są przybory z ładnego i trwałego tworzywa lub drewna bambusowego. W odróżnieniu od chromowanego mosiądzu, stali, ceramiki czy szkła są lekkie i nietłukące się, a także na długo zachowują swój estetyczny wygląd.

Wolnostojące czy montowane w ścianie?

Jeżeli wprowadzamy się do nowego mieszkania lub przeprowadzamy remont, zazwyczaj wraz z białym montażem, instalujemy też półki, wieszaki, haczyki, dozowniki oraz różnego rodzaju uchwyty: na papier, szklanki, kubki kosmetyczne czy szczotkę do WC. Jednak kiedy tylko odświeżamy wygląd łazienki, odpowiednie okażą się przybory wolnostojące lub akcesoria przytwierdzane do ściany za pomocą przyssawki czy praktycznego klipsu.

Przedmiot dobrze zaprojektowany jest funkcjonalny i ergonomiczny, czyli bezpieczny i wygodny w użytkowaniu. Podajnik dozuje właściwą ilość papieru, kubek nie wyślizguje się z dłoni, a mydło z dozownika nie kapie na umywalkę, ani po naciśnięciu przycisku, nie brudzi nam ubrania, dlatego warto wybierać artykuły sprawdzonych producentów.

Funkcjonalność powinna iść w parze z estetyką. Nie potrzebujemy do tego specjalnych środków – wystarczy pomysł korespondujący z naszymi potrzebami i stylem oraz kilka drobiazgów, które zepną całość w gustowną klamrę.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH