Łazienka w przewagą srebra i z pięknymi elementami ozdobnymi. Projekt: Magdalena Konochowicz. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Łazienka w przewagą srebra i z pięknymi elementami ozdobnymi. Projekt: Magdalena Konochowicz. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
15 sty 2016 08:22

Modna łazienka w kobiecym stylu – pomysły architektów

Wygodna wanna to podstawowy sprzęt w łazience stylizowanej na romantyczne retro. Do tego fotosy dam, lustra, kryształy, trochę złoceń i srebrzeń. W takim kobiecym wnętrzu wspaniale się wypoczywa.

Łazienki w stylu romantycznego retro to wnętrza inspirowane dawnymi buduarami dam. Bardzo kobiecymi, wypełnionymi ulubionymi drobiazgami, pięknymi meblami, kwiatami. W buduarach panie przygotowywały się do wyjścia, spotykały z przyjaciółkami na sekretnych rozmowach, wypoczywały z dala od domowego zgiełku. Z czasem pojawiły się w nich wanny, a buduary zamieniły w saloniki kąpielowe.

Piękna aranżacja

Dawne buduary są w XXI wieku jedynie inspiracją w aranżacji łazienek. To nadal wnętrza bardzo kobiece i przytulne, w których aż chce się spędzać dużo czasu, niekoniecznie w kąpieli. Ich styl ewoluuje jednak w kierunkach współczesnych: błyszczącego glamour, postarzanego shabby chic, czy vintage, łączącego stare z nowym.

To wnętrza, w których dozwolona jest realizacja kaprysów, jak kryształowe lustra i żyrandole, pikowania na ścianach, rzeźbione meble, biżuteryjne baterie, lichtarze ze świecami czy kominek. Przepych, duża ilość zwierciadeł, błyszczące srebrem lub złotem powierzchnie, toaletka, kwiaty, bibeloty są wręcz niezbędne.

Dekoracje glamour

Aby duża ilość zdobień, faktur, kształtów nie stała się kiczem, kolorystykę łazienki w stylu romantycznego retro trzeba ograniczyć maksymalnie do trzech kolorów. Zdecydowanie najmodniejsza jest biel, zestawiona z szarością i czernią. Do tego detale w srebrze i złocie. Może być też drewno. Jeśli fotografie na ścianach, to najlepiej biało-czarne, ale ich ramy mogą być srebrzone lub złocone.

Tak ograniczona paleta kolorów to znakomite tło do wyeksponowania stylowego wyposażenia.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH