Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Mural Poseidon marki Ceramica Latina to przepiękne dekoracje ścienne przywołujące niepowtarzalną urodę raf koralowych. Fot. Ceramica Latino.

Mural Poseidon marki Ceramica Latina to przepiękne dekoracje ścienne przywołujące niepowtarzalną urodę raf koralowych. Fot. Ceramica Latino.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 21 lip 2014 15:07 (aktualizacja: 23 lip 2014 13:10)

Morskie inspiracje. Pomysł na dekorację łazienki

Bezchmurne niebo, bezkresne morze, niebieska łódka na brzegu i wieża zbudowana z otoczaków... Każdy może mieć taką łazienkę, jaką sobie tylko wymarzy!

W łazience, której wystrój został zainspirowany bezkresem mórz i głębią oceanów, nie może zabraknąć kolorów nieodłącznie kojarzących się z czystością wód oraz ciepłem piasku. Beże i błękity stanowią bowiem podstawę morskich aranżacji, a ich zgrabne połączenie pozwala uzyskać naprawdę niesamowite efekty wizualne.

Płytki ceramiczne w kolorach morza

Dlatego najprostszym sposobem na stworzenie wnętrza w morskim klimacie jest wybranie płytek w tych barwach. Jasne błękity, ciemniejsze granaty czy piaskowe beże świetnie sprawdzą się w tej roli. Do tego śmiało można dobrać dekory z motywem muszelek, otoczaków czy koralowców. Producenci płytek ceramicznych zadbali, by było w czym wybierać.

Morskie dekoracje

Nie zawsze jednak łazienka w morskim stylu musi wpisywać się w ten kolorystyczny reżim. Czasem o jej „morskim” charakterze przesądza jeden detal. Może nim być oryginalna fototapeta z rafą koralową, ławicą ryb czy romantyczną burzą. W tego typu łazience nie może tez zabraknąć morskich dekoracji. Przywiezione z wakacji muszelki, zebrane na plaży kamyczki czy inne przywołujące nadmorski klimat bibeloty pozwolą stworzyć w Twojej łazience prawdziwie wodny świat.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA