Zabezpieczona szkłem fototapeta ze zdjęciem rafy koralowej kolorystycznie współgra z wystrojem łazienki oraz nadaje jej oryginalny charakter. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Zabezpieczona szkłem fototapeta ze zdjęciem rafy koralowej kolorystycznie współgra z wystrojem łazienki oraz nadaje jej oryginalny charakter. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Joanna Buharewicz
14 maj 2015 14:07

Ściany w łazience. Tak możesz je wykończyć

Fototapety, obrazy i grafiki – sprawdźcie, jak inni efektownie ozdobili łazienkę.

Moda na fototapety wciąż trwa. Wykorzystane w łazience często ożywiają stonowane aranżacje. Przecież ściany nie muszą być pokryte tylko i wyłącznie kafelkami. Oryginalne zdjęcie zabezpieczone szkłem czy specjalnie zalaminowane sprawi, że wnętrze łazienki będzie wyglądać niecodziennie.

Architekci często wykorzystują fototapety do optycznego powiększenia małej łazienki. Krajobrazy z głębią obrazu sprawią, że wnętrze będzie wydawać się większe, tym bardziej, kiedy przestrzenny obraz będzie dublował się w tafli lustra.

W łazienkach inspirowanych naturą nierzadko można zobaczyć zdjęcia drzew, bambusów czy wodnych pejzaży. A jeśli chcemy mieć całkowicie oryginalną łazienkę, śmiało możemy wykorzystać zdjęcie zrobione przez siebie czy kogoś bliskiego. Ciekawy efekt wizualny daje też podświetlenie takiej dekoracji.

Najlepsze miejsce na fototapetę w łazience? Tutaj panuje dowolność, jednak najczęściej taką dekorację umieszcza się na ścianie nad wanną, we wnęce prysznicowej lub na ścianie za wc. Zabezpieczone szkłem czy laminowane fototapety są łatwe w utrzymaniu czystości i odporne na wilgoć.

Trochę inaczej jest z obrazami, które są ciekawą alternatywą dla tapet. Można powiesić je w dowolnym miejscu i dobrać kolorem do aranżacji łazienki. Portret, modna grafika typograficzna, sztuka nowoczesna czy rysunki satyryczne – każdy pomysł jest dobry i może prezentować się naprawdę ciekawie. Pamiętajmy tylko, żeby obrazy wieszać w miejscach, gdzie będą jak najmniej narażone na wilgoć.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Gość, 2016-08-19 13:09:42

    Lazienka jak marzenie!czy moglabym uzyskac informacje na temat modelu i nazwy producenta umywalki?z gory slicznie dziekuje
  • PIXERS, 2015-05-19 11:16:11

    Cieszymy się, że przekonujecie Państwo do instalacji fototapet w łazience - wciąż panuje na ten temat sporo wątpliwości i błędnych pogłosek. To prawda, że fototapety laminowane lub za szkłem są najtrwalsze, jednak te z dodatkową warstwą winylu (np. Vinyl Premium) także doskonale sprawdzają się w łazience - są odporne na wilgoć i charakteryzują się dużą trwałością. :)

POLECAMY W SERWISACH