Główne skrzypce gra w tej łazience beton, którym wykończone są zarówno ściany,  jak i podłoga. To on nadaje wnętrzu surowy, minimalistyczny charakter. Szare betonowe płyty o gładkiej powierzchni stworzyły harmonijny zestaw z bielą, szklanymi taflami oraz elementami ze stali nierdzewnej. Projekt: Marcin Lewandowicz. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Główne skrzypce gra w tej łazience beton, którym wykończone są zarówno ściany, jak i podłoga. To on nadaje wnętrzu surowy, minimalistyczny charakter. Szare betonowe płyty o gładkiej powierzchni stworzyły harmonijny zestaw z bielą, szklanymi taflami oraz elementami ze stali nierdzewnej. Projekt: Marcin Lewandowicz. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Joanna Buharewicz
22 maj 2015 11:57

Szara łazienka. Tak urządzisz ją z projektantem

Jak wykończyć łazienkę, aby wyglądała nowocześnie i długo pozostała modna? Szarości będą odpowiednim rozwiązaniem. Zobaczcie, jakie aranżacje szarych łazienek proponują architekci.

Ciągle popularne szarości sprawdzają się zarówno w małej, jak i dużej łazience. Najczęściej architekci łączą szarości z bielą - te kolory tworzą razem stonowany, uniwersalny duet. Często także i ściany, i podłogi wyłożone są szarymi płytkami - przy odpowiednim pomyśle nie wpływa to wcale na optyczne zmniejszenie wnętrza ani jego ponury wygląd.

Ściany i podłogę w łazience wykańcza się przeważnie płytkami ceramicznymi, ale często są to także płytki gresowe lub naturalny kamień (np. łupek lub bazalt), który wygląda szczególnie elegancko i sprawia, że wnętrze nabiera ekskluzywnego charakteru. Bez względu na rodzaj użytego materiału, szara łazienka może być świetną propozycją na stworzenie harmonijnej przestrzeni, która nie znudzi się przez lata.

Szare płytki nie muszą być także jednolite. Motywy geometryczne, kwiatowe, wyczuwalna w dotyku faktura lub połysk świetnie urozmaicą łazienkę. Pamiętajmy też, że wnętrze w szarej kolorystyce łatwo ożywić kolorowymi dodatkami – akcesoriami łazienkowymi, ręczniakami, świecami czy bibelotami.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH