Zobacz galerię [4 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
09 marz 2016 08:39

Zapachy do łazienki – wybierz naturalne olejki

Meble, kolorystyka ścian, estetyczne dodatki to tylko wybrane elementy, które wpływają na wygląd łazienki. W ładnym wnętrzu czujemy się lepiej! Piękny zapach, najlepiej naturalnego pochodzenia, sprzyja relaksowi, np. podczas kąpieli w wannie.

Aby w łazience pachniało naturalnymi olejkami, wystarczy zaopatrzyć się w kominek aromaterapeutyczny i rozpylić w nim ulubione olejki eteryczne. Które wybrać do łazienki?

  • Olejek pomarańczowy - uspokaja, łagodzi napięcia nerwowe i skurcze mięśni. Dzieci lubią bardzo jego słodki, owocowy zapach.
  • Olejek cytrynowy - dodany do kominka podziała lekko stymulująco, a jego odświeżająca woń przeniknie wnętrze łazienki.
  • Olejek grejpfrutowy - ma działanie tonizujące i przeciwdepresyjne. Zniweluje stres i migrenowe bóle głowy.
  • Olejek mandarynkowy - podziała na nas uspokajająco, likwidując bezsenność i ogólne osłabienie organizmu.

    Zapachy naturalnych olejków eterycznych są jednak nie tylko przyjemne, ale wywierają także wpływ na naszą psychikę i ciało. Ważne jest, zatem abyśmy używali substancji najwyższej jakości, bez syntetycznych dodatków i barwników.

 

Nasz ekspert

Dr Iwona Konopacka-Brud - absolwentka Politechniki Warszawskiej. Tytuł Doktora Nauk Technicznych uzyskała w Instytucie Chemii Przemysłowej. Pracownik naukowy Instytutu, od 1991 r. kierownik Laboratorium Badawczego, a od 2006 r. Dyrektor do Spraw Badawczych Pollena-Aroma.

Stworzyła markę Dr Beta – serię kosmetyków naturalnych opartych o substancje czynne zawarte w olejkach eterycznych oraz receptury aromaterapeutyczne, w których stosowane są olejki.

Prezes Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego oraz redaktor naczelna czasopisma naukowego „Aromaterapia”. Wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH