Biel i złoto? Czemu nie. Takie połączenie w łazience sprawdzi się znakomicie. Biel nada wnętrzu lekkości i nowoczesności, a złoto elegancji i stylu. Projekt: Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Biel i złoto? Czemu nie. Takie połączenie w łazience sprawdzi się znakomicie. Biel nada wnętrzu lekkości i nowoczesności, a złoto elegancji i stylu. Projekt: Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
09 marz 2015 15:22

Biała łazienka. Najpiękniejsze realizacje architektów

Łazienka w kolorze białym prezentuje się lekko, świeżo i stylowo, a przy tym jest łatwa do utrzymania w czystości. Zobaczcie jak białe łazienki prezentują się w polskich domach.

Biały to kolor uniwersalny, ponadczasowy, dodający wnętrzu lekkości i świeżości. Doskonale sprawdzi się w dużych i małych wnętrzach. Polecany jest szczególnie do tych drugich. Dlaczego? Bo małe wnętrze optycznie powiększy i sprawi, że zyskamy kilka metrów przestrzeni więcej.

Czy warto więc biały stosować w łazience? Pewnie, że tak. Ten kolor doskonale odnajdzie się zarówno w nowoczesnej, jak i klasycznej stylistyce. Będzie pasował praktycznie do wszystkich materiałów wykończeniowych – drewna, kamienia, betonu. W zestawie z drewnem ociepli łazienkę, z zestawie z betonem czy kamieniem nada jej nowoczesny klimat.

Bardzo podobnie jest z kolorystyką. To doskonała baza praktycznie dla większości barw. W duecie z czernią nada przestrzeni łazienki wyjątkowo elegancki charakter, z czerwienią, zielenią czy pomarańczą stworzy z kolei udany kontrast. Jest jeszcze szary, z który biały „czuje się” wyśmienicie zawsze i wszędzie. Wybór takiego czy innego koloru lub materiału, zależy tak naprawdę od tego jaki efekt ostatecznie chcemy w naszej łazience osiągnąć. Czy ma być ciepła i przytulna, a może raczej wolimy minimalizm i nowoczesne formy.

Warto także pamiętać, że biały to kolor, który na pewno szybko się nie znudzi. A co jeśli jednak będziemy mieli ochotę na zmiany? To proste – wymieńmy dodatki na inne. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH