Kobieca łazienka w bieli ma urokliwe dodatki, które wizualnie ją ocieplają. Projekt: Magdalena Konochowicz. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Kobieca łazienka w bieli ma urokliwe dodatki, które wizualnie ją ocieplają. Projekt: Magdalena Konochowicz. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Judyta Kokoszkiewicz
29 paź 2015 14:32

Białe łazienki: propozycje polskich architektów

Okładziny w bieli to świetny pomysł na ściany ponadczasowej łazienki. Ten klasyczny kolor od lat wybierają polscy architekci.

Urządzanie łazienki warto zacząć od wyboru odpowiedniego koloru ścian. To decyzja na lata, dlatego należy wybrać barwę, która długo nie wychodzi z mody. Białe płytki ceramiczne to świetny pomysł, ponieważ są nie tylko ponadczasowe, ale i odporne na działanie detergentów, ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Stąd tak często spotykamy je w polskich łazienkach – architekci proponują je także ze względu na niższą, niż w przypadku naturalnego kamienia, cenę.

Biel to również kolor idealny, gdy chcemy optycznie powiększyć małą łazienkę. Kiedy postawimy na białe okładziny w połysku, wnętrze zyska na przestrzeni. Nie zawsze też biała łazienka musi być chłodna w odbiorze – wizualnemu ociepleniu dobrze służą kolorowe dodatki – np. czerwone ręczniki, pomarańczowe lub żółte akcesoria łazienkowe. Ustawione w dowolnym miejscu, dodadzą łazience wesołego klimatu.

Białe okładziny ścian, jasne fronty mebli, wysoki połysk powierzchni, duże tafle luster sprawią, że nawet bardzo mała łazienka będzie się wydawała większa. Polscy architekci wnętrz bardzo chętnie stawiają na biel, ponieważ jest to również kolor uniwersalny – można go stosować zarówno w aranżacji w stylu loft, glamour, jak i eleganckim salonie kąpielowym dla dwojga. Także producenci wyposażenia łazienek stawiają na popularne biele – bardzo często kolekcje mebli mają fronty w tym klasycznym kolorze.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH