• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
29 sty 2009 13:13

Design totalny

Trudno chyba o bardziej znamienny przykład udanego połączenia luksusu, oryginalnego designu i funkcjonalności produktów niż w przypadku włoskiej firmy Kos, producenta urządzeń z hydromasażem.

Nie da się jednak o nim mówić wyłącznie przez pryzmat znanych i ustalonych formuł. Kos to własny język rozumiany jedynie przez tych, którzy są gotowi na jego odbiór.

HISTORIA firmy Kos obejmuje niespełna 10 lat. To sporo, jeśli wziąć pod uwagę możliwość wypracowania sobie silnej rynkowej pozycji jako producenta. Mało, jeśli spojrzy się na to przez pryzmat pozycjonowania marki, budowania wokół niej swego rodzaju „historii”. Bo Kos niewątpliwie swoją historię posiada, i to historię budowaną w sposób przemyślany i niezwykle konsekwentny. Punktem zwrotnym dla kształtowania się owej historii było nawiązanie w 2001 roku współpracy z jednym z najbardziej rozpoznawalnych w Europie duetów projektowych – Ludovicą i Roberto Palomba. Objęli oni stanowisko dyrektorów artystycznych firmy.

Od początku swojej pracy w Kosie skupili się na tworzeniu w duchu „designu totalnego”. Oznaczało to spójną wizję nie tylko dla wszystkich wytwarzanych pod marką Kos produktów, ale również ekspozycji, layout'u katalogów produktowych, firmowego logo i sposobu mówienia o działalności producenta. Przekaz był na tyle silny, że nazwa Kos niezwykle szybko ukonstytuowała się jako synonim produktu luksusowego, o wyjątkowym designie, ale również konkretnej filozofii.

Projektanci marki Kos
Ludovica i Roberto Palomba
Architekci i projektanci, właściciele studia projektowego Palomba Serafini Associati. Aktualnie pracują na stanowisku dyrektorów artystycznych w firmach: Kos, Zucchetti, Crassevig (meble i akcesoria) i Swan (meble). Współpracują także z firmą Tubes, producentem grzejników. Tworzyli dla takich firm, jak m.in.: Flaminia, Bisazza, Boffi, Dornbracht, Hoesch, Laufen, Rapsel. Autorzy wydanej w 2007 roku książki „Bathrooms. From Inspiration to Lifestyle”.
Ludovica i Roberto Palomba
Kos
.„Kosmic” jedna z pierwszych kabin hydromasażowych zaprojektowanych przez Palombów dla Kosa. Wykonana z metakrylu i szkła, może być wyposażona w opatentowany przez Kos system Idrocolore i ł

Nowość ostatnich targów Cersaie – kabina „Avec”. Dostępna w dwóch wersjach: jednoosobowej („Avec Moi”) i dwuosobowej („Avec Toi”). Wykonana ze szkła i aluminium. W środku wszystko to co sprawia, że kąpiel otrzymuje wymiar prawdziwego relaksu: turecka łaźnia, chromoterapia, hydromasaż i deszczownica. Przeszklona bryła, mimo wyrazistych aluminiowych ram, pozostaje stosunkowo lekka. Projekt: L+R Palomba.

Kos
fot. Kos

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • jefka, 2010-12-27 14:15:01

    a czy gdzie s w polsce mozna w ogole to dostac?

POLECAMY W SERWISACH