Biała łazienka na poddaszu z czarnymi akcentami. Projekt: Ventana. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Biała łazienka na poddaszu z czarnymi akcentami. Projekt: Ventana. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
13 paź 2016 11:44

Jasna łazienka. 15 pomysłów na piękne wnętrze

Jedni wolą biel, inni beż albo szarość. Jednak priorytetem jest ich jasny odcień. Bo jasna łazienka zawsze wydaje się większa i pełna światła.

Jasna łazienka zawsze zachwyca przestronnością oraz prostotą, bez względu na kolor. Jednak nie każdy chce mieć łazienkę tylko białą (może być zbyt chłodna), beżowa (bywa nudna) albo szarą (czasami sprawia wrażenie zbyt nostalgicznej). Dlatego jasny kolor, wybrany na bazę aranżacji, warto zestawić z innymi barwami oraz materiałami, które dodadzą ją indywidualny charakter i styl.

W tej roli doskonale sprawdzają się dodatki, np. ręczniki, kwiaty, wieszaki. Można wybrać kolor ulubiony lub modny i zestawić z bielą, beżem, szarością np. czerwień czy zieleń. Gdy tak wyrazisty kolor się znudzi, dodatki łatwo wymienić.

W jasnych łazienkach bardzo dobrze sprawdzają się naturalne materiały, jak drewna i kamień. To sprawdzony pomysł, by dodać im eleganckiego szlifu.

Jasne łazienki zawsze wydają się znacznie większe. To ważne, gdy łazienka jest mała i bez okna. Delikatne, neutralne kolory dodają także pomieszczeniom lekkości i świeżości. Takie wnętrza wydają się uporządkowane. Poza tym jasne kolory wyciszają i sprzyjają wypoczynkowi.

Jasna łazienka to naturalność i prostota. Takie aranżacje są ponadczasowe. Warto pamiętać, że biel, beż i szarość mają różne odcienie: chłodne oraz ciepłe. Można je łączyć ze sobą. Tak zaprojektowana jasna łazienka będzie zachwycała wiele lat.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH