Zobacz galerię [6 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
07 marz 2016 15:25

Łazienka bez płytek: co powiecie na wykończenie z kubków po kawie?

To łazienka niezwykła: w domu zbudowanym na terenie po wybuchu fabryki fajerwerków. Jej ściany i podłoga są zrobione z tworzywa, które kiedyś było kubkami do kawy.

Dom znajduje się w holenderskim Roombeek – okolicy odbudowanej po eksplozji w fabryce fajerwerków. Dwukondygnacyjny budynek wyróżnia się na tle sąsiednich, tradycyjnych domów i sprawia wrażenie, jakby był złożony z kilku sześcianów o różnej wielkości.

Charakterystyczną cechą willi są proste linie i ograniczone zróżnicowanie materiałów. Zamknięte części elewacji są pokryte kurtynową konstrukcją z pionowych desek i stalowych, poziomych listew. Okna zostały wycięte w elewacji albo ukryte za drewnianą kurtyną, tak jak w przypadku okien łazienkowych. Wiele z nich jest zrobionych z... odpadów szkła.

Cały domy – w tam łazienka – są wykonane w 70% z materiałów z recyklingu. W łazience uwagę zwracają ciemne, syntetyczne powierzchnie zamiast płytek ceramicznych. To materiał pochodzący z odzysku kubków na kawę, które doskonale kontrastuje ze śnieżną bielą ceramiki łazienkowej firmy Duravit.

Inne materiały z recyklingu w Willi Welpeloo to m.in. karton, szpule kablowe, zepsute parasole, maszyny do produkcji tekstyliów, plakaty reklamowe, a nawet dźwig.

Twórcy Willi Welpeloo to architekci z zespołu 2012Architecten. Od lat znani są
z ekstrawaganckich projektów z wykorzystaniem nieprzetworzonych materiałów wtórnych.

Zdjęcia: serwis prasowy firmy Duravit

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH