Łazienka przeznaczona dla pani i pana domu została wyposażona w dwa sanitariaty: sedes i pisuar, a także dwie umywalki aby każdy  z użytkowników mógł korzystać z łazienki swobodnie i komfortowo. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Jarosz Jarosz

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Łazienka przeznaczona dla pani i pana domu została wyposażona w dwa sanitariaty: sedes i pisuar, a także dwie umywalki aby każdy z użytkowników mógł korzystać z łazienki swobodnie i komfortowo. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Jarosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
16 paź 2014 11:13

Łazienka dla dwojga. Tak możesz ją urządzić

Łazienkę dla dwojga można urządzić z myślą o pani i panu domu albo rodzeństwie. Ważne jest aby projekt i wyposażenie umożliwiały wygodne korzystanie z łazienki każdemu z użytkowników.

Łazienka dla dwojga to dobre rozwiązanie w przypadku wnętrza dla niej i dla niego, które znajduje się przy sypialni. Pan i pani domu mogą z łazienki korzystać nie tylko wspólnie, ale nawet jednocześnie, np. gdy szykują się do pracy. 

Podobnie jest w przypadku rodzeństwa. Urządzenie wspólnej łazienki dla brata i siostry rozwiązuje znany w wielu domach problem kolejki łazienki. We wspólnej łazience dzieci mogą np. w tym samym czasie szczotkować zęby, aby zaoszczędzić czas przed wspólnym wyjściem do szkoły.

Abu korzystanie z takiej łazienki było wygodne dla obojga użytkowników trzeba odpowiednio ją wyposażyć i rozmieścić sprzęty. Przede wszystkim potrzebne są dwie umywalki. Najlepiej ustawione na obszernym blacie, tak aby korzystając z umywalki  jednocześnie każdy z użytkowników miał również pełną swobodę ruchów. Koneczne jest również duże lustro odpowiadające szerokości blatu lub dwa osobne zawieszone nad każdą z umywalek.

Oprócz sedesu warto w łazience dla dwojga umieścić także bidet albo pisuar dla pełnego komfortu.

Nie często zdarza się, aby dwójka użytkowników była zgodna co do tego, która forma kąpieli jest lepsza - wana czy prysznic. Dlatego łazienka dla dwojga powinna być na tyle duża, aby pomieścić i wannę i prysznic. 

I na koniec kwestia przechowywania: osobistych przyborów toaletowych, kosmetyków, ręczników. W łazience dla dwojga niezbędnych rzeczy będzie dwa razy więcej. Dlatego już na etapie projektowania warto przewidzieć miejsce na nie. Przynajmniej po dwie szuflady w szafce podumywalkowej powinno "przypadać" na każdego z użytkowników. Warto wykorzystać także miejsce np. nad stelażem spłuczki i tam umieścić szafę wnękową np. na zapasowe ręczniki. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH