Modny fiolet i szarości zdominowały aranżacje te łazienki. Chłodną kompozycje kolorystyczną ociepla fornir drewna. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Modny fiolet i szarości zdominowały aranżacje te łazienki. Chłodną kompozycje kolorystyczną ociepla fornir drewna. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
20 kwi 2015 10:24

Łazienka dla niej i dla niego – zobacz pomysły architektów

Jeżeli z łazienki korzystają dwie osoby - pan i pani domu, których sypialnia jest tuż obok - warto urządzić ją tak, aby oboje czuli się komfortowo. Nawet korzystając z łazienki jednocześnie.

Projekty nowych domów oraz mieszkań, ale także modernizacje coraz częściej uwzględniają łazienkę przy sypialni jako część prywatnej przestrzeni dla niej i dla niego. Pani i pan domu mogą wygodnie i komfortowo przygotować się do porannego wyjścia, a wieczorem - do snu.   

Taką łazienkę warto urządzić z myślą o dwójce użytkowników i zaplanować nie tylko aranżację, która przydanie do gustu zarówno pani jak i panu domu, ale także rozwiązania, które umożliwią wygodne korzystanie z łazienki obojgu, nawet jednocześnie.

Aranżacja powinna być raczej spokojna i stonowana, ale jest to kwestia indywidualna. Niektórzy wolą bezpieczne beże i brązy inni potrzebują mocnych kolorów, aby  były źródłem energii na każdy dzień. Uniwersalnym rozwiązaniem będzie połączenie kolorystyki achromatycznej (bieli, czerni lub szarości) z dekorami drewna. Mocniejszy kolor można wprowadzić jako akcent. Z materiałów najlepiej wybrać te ponadczasowe (kamień oraz drewno), chociaż młodzi inwestorzy bardziej docenią lakierowany MDF czy konglomeraty. 

Z myślą o wygodzie warto zaplanować dwie umywalki lub dużą podwójną z miejscem na dwie baterie. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy cenny czas, ale też spędzimy go razem, np. przy porannym myciu zębów. Jeżeli metraż na to pozwala zaplanujmy nie tylko wannę, ale też prysznic żeby każdy z użytkowników mógł korzystać ze swojej ulubionej formy kąpieli. 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH