Zobacz galerię [4 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
08 marz 2016 09:16

Łazienka przy sypialni; a może drzwi przesuwne z chromoterapią?

To pomysł na połączenie łazienki z sypialnią. Kolorowe światło drzwi przesuwnych wpływa na biorytm człowieka. Można wybrać barwy w zależności od nastroju i potrzeb.

Światło jest jednym z najważniejszych czynników wywierających wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Nasz cykl dobowy reguluje światło słoneczne. Ogromne znaczenie ma również sztuczne oświetlenie, które decyduje o naszym nastroju czy zdolności do koncentracji.

Drzwi przesuwne wyposażone w zintegrowane oświetlenie ledowe, które można dopasować do własnego rytmu dnia i nastroju, to nowość. Zdobyły nagrodę „2016 Iconic Award” przyznawaną przez Niemiecką Radę Wzornictwa z siedzibą we Frankfurcie.

Drzwi służą do zamknięcia szafy oraz do przedzielania pomieszczeń. Nową wersję wyposażoną w regulowane oświetlenie ledowe, premierowo zaprezentowano na targach IMM 2016. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu można zamienić charakter wnętrza, a równocześnie wpływać na samopoczucie.

W zaprojektowanym przez Nane-Sophie Bergmann modelu S1200 LED Raumplus barwa i natężenie światła zmieniane jest dowolnie przez użytkownika. Oświetlenie można również dostosować do własnego rytmu dnia. Niebieskawa barwa pojawiająca się około południa wpływa pozytywnie na koncentrację. Natomiast żółte światło o zachodzie słońca spowalnia biorytm i pomaga odpocząć.

Sterowanie kolorem i natężeniem światła odbywa się za pomocą pilota lub przez aplikację na smartfona.

Zdjęcia: serwis prasowy Raumplus

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH