Pomysł na łazienkę połączoną z sypialnią. Na zdjęciu: wanna z hydromasażem Lisa z serii Thermae Line marki Riho, wymiary 180x90 cm. Fot. Riho.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Pomysł na łazienkę połączoną z sypialnią. Na zdjęciu: wanna z hydromasażem Lisa z serii Thermae Line marki Riho, wymiary 180x90 cm. Fot. Riho.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
07 sie 2016 10:05

Łazienka przy sypialni. Najlepsze aranżacje

Łazienka przy sypialni to rozwiązanie bardzo wygodne. I nie zawsze konieczny jest duży metraż. Czasem wystarczy pomysłowo podzielić wnętrze na strefy i oddzielić je np. szklanymi drzwiami albo kotarą.

Łazienka przy sypialni może zajmować osobne pomieszczenie, zamykane drzwiami, ale to nie jedyne rozwiązanie. Możemy zdecydować się na realizację bardziej nowoczesny i odważny, a w rezultacie także funkcjonalnego pomysłu jakim jest łazienka w sypialni.

W takim przypadku rezygnujemy całkowicie ze ścian odgradzających pomieszczenia. Mając do dyspozycji połączoną przestrzeń można ją swobodnie i praktycznie rozplanować. Stefy sypialni i łazienki można oddzielić za pomocą przepierzenia. Ciekawym rozwiązaniem są szklane drzwi, przesuwane albo otwierane wahadłowo. Jeżeli wybierzemy mleczne szkło zapewni ono dyskrecję zarówno osobom przebywającym w sypialni jak i łazience. Decydując się na szklane drzwi możemy cieszyć się efektownym wystrojem łazienki przebywają w sypialni, ale dla komfortu korzystania z obu pomieszczeń dobrze jest dodatkowo zawiesić również kotarę z nieprzeziernego materiału.We wnętrzu w stylu loft nie nie stoi na przeszkodzie, aby wanna sąsiadowała z łóżkiem. Możemy rozważać takie rozwiązanie gdy na toaleta zlokalizowana jest w bliskim sąsiedztwie.

Bez względu na to czy łazienka i sypialnia zajmują oddzielne pomieszczenia czy tylko oddzielone są przepierzeniem należy na etapie urządzania pamiętać o zachowaniu aranżacyjnej spójności tych pomieszczeń. To oznacza podobną kolorystykę, materiały wykończeniowe i styl wnętrza. Dzięki temu nasza domowa łazienka wraz sypialną staną się luksusowym, prywatnym apartamentem. Nie tylko praktycznym i wygodnym, ale także stworzonym do relaksu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH