Strefa poddasza została podzielona na sypialnie i sąsiadującą z nią łazienkę. Obie przestrzenie łączy podobna stylistyka, kolor i materiały. Projekt: Tomasz Motylewski,  Marek Bernatowicz. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Strefa poddasza została podzielona na sypialnie i sąsiadującą z nią łazienkę. Obie przestrzenie łączy podobna stylistyka, kolor i materiały. Projekt: Tomasz Motylewski, Marek Bernatowicz. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
13 kwi 2015 12:09

Łazienka przy sypialni – tak urządzili inni

Łazienka przy sypialni to bardzo komfortowe rozwiązanie. Rano możemy szybko przygotować się do wyjścia, a wieczorem - w zaciszu prywatnej strefy domu - zrelaksować w kąpieli.

Coraz częściej w polskich domach, a nawet większych mieszkaniach planujemy łazienkę przy sypialni. Zwykle oba pomieszczenia ulokowane są na piętrze i stanowią przestrzeń stricte prywatną. Obok sypialni pani i pana domu najlepiej zaplanować łazienkę dla dwojga (z dwiema umywalkami, wanną i prysznicem), aby wygodnie mogły z niej korzystać dwie osoby, nawet jednocześnie. Zaplanowana przy sypialni łazienka będzie stanowić przestrzeń odpoczynku i relaksu.

Takie rozwiązanie projektowe pozwoli też szybko i sprawnie przygotować się do wyjścia. Z sypialni (gdzie znajduje się garderoba, toaletka),  można bezpośrednio przejść do łazienki i z powrotem, aby wykonać wszystkie czynności związane z toaletą, ubieraniem się, makijażem, itp., co zdecydowanie podnosi komfort codziennych czynności i pozwala zaoszczędzić czas.    

Łazienkę od sypialni możemy oddzielić drzwiami. Ale najlepiej - by podkreślić spójność obu stref - wybrać lekkie drzwi przesuwane. Mogą być wykonane ze szkła mlecznego - białego lub grafitowego. W wielu projektach zastosowano rozwiązanie łączące obie strefy lub oddzielające je jedynie częściowo - tę rolę pełni ścianka działowa. Za nią można umieścić sanitariaty (sedes , bidet), pozostawiając swobodne przejście między łazienką i sypialnia oraz - nieco ekstrawagancki, ale jakże relaksujący - widok na wannę z sypialnianego łóżka.  

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH