Pomimo, że powierzchnia łazienki wynosi jedynie 5 m kw. udało się zmieścić zarówno wannę jak i kabinę prysznicową, a przy tym funkcjonalnie rozplanować wyposażenie. Projekt: Joanna Nawrocka. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Pomimo, że powierzchnia łazienki wynosi jedynie 5 m kw. udało się zmieścić zarówno wannę jak i kabinę prysznicową, a przy tym funkcjonalnie rozplanować wyposażenie. Projekt: Joanna Nawrocka. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
23 sty 2015 07:48

Łazienka w bloku – zobacz gotowe projekty wnętrz

Urządzić łazienkę w bloku nie jest łatwo. Jej powierzchnia zwykle nie przekracza 4-5 m kw., a zdarzają się i mniejsze. Do tego nie zawsze można zmienić sposób poprowadzenia rur. Mimo to udaje się połączyć wygodę i estetykę. Jak? Oto kilka gotowych rozwiązań.

Łazienki w bloku to zwykle pomieszczenia małe, często wąskie i nieustawne. Dlatego musimy nie tylko znaleźć najlepszy sposób na rozmieszczenie sprzętów, ale także zastosować klika trików na optyczne powiększenie przestrzeni.

Najlepszym do tego kolorem będzie biel, spośród materiałów z kolei najlepiej sprawdzą się te odbijające światło: lakierowany MDF, szkliwione płytki, lustra. Dodają wizualnej przestrzeni, wnętrze nie wydaję się takie ciasne, nie będzie też ciemne.

Łazienka w bloku to często także wnętrza o nietypowym kształcie. Załamania, uskoki, wnęki. Chociaż z pozoru utrudniają aranżację wnętrza, to mogą się naprawdę przydać. Wykorzystujcie wszystkie wnęki! Małe można zabudować tak, aby służyły jako szafka, albo szafa wnękowa. Półki rozmieszczone na dowolnej wysokości stworzą przestrzeń do przechowywania łazienkowych akcesoriów, a zamknięte meblowym frontem pomogą zachować estetyczny wygląd wnętrza. W większych wnękach ukryjcie pralkę. W dużej wnęce można też zaplanować prysznic. Który można zamknąć drzwiami np. składanymi podczas otwierania, co pozwoli wygodnie korzystać z łazienki.

Niestety zastosowanie modnego odpływu w posadzce nie zawsze jest możliwe w bloku ze względu na konieczność kucia, ale na rynku są już model o bardzo małej wysokości zabudowy, które umożliwiają zastosowanie takiego odpływu. Można też wybrać model ścienny, który instaluje się tak samo jak podtynkowy stelaż spłuczki. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH