Ściany łazienki wykończone szarymi płytkami gresowymi w dużym formacie oferują także praktyczne półki. Duża kabina prysznicowa została wykonana na zamówienie: ścianę kabiny tworzy tafla szkła oparta o rant wanny. Projekt: Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Ściany łazienki wykończone szarymi płytkami gresowymi w dużym formacie oferują także praktyczne półki. Duża kabina prysznicowa została wykonana na zamówienie: ścianę kabiny tworzy tafla szkła oparta o rant wanny. Projekt: Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
03 paź 2014 09:23

Łazienka w modnych szarościach: najlepsze pomysły architektów

Szare łazienki są eleganckie i uniwersalne. W szarościach można urządzić wnętrze nowoczesne, ale spodobają się także miłośnikom stylu loft. Pasują do łazienek dla gości, rodzinnych i salonów kąpielowych.

Podążając za modą szukamy nowoczesnych rozwiązań, ale chcemy jednocześnie by nasza łazienka była modna przez lata. Sposobem na zmieniające się trendy i upływ czasu jest wybór rozwiązań uniwersalnych. Takich, które stanową ponadczasową bazę aranżacji. Co to oznacza  w praktyce? Po pierwsze achromatyczne barwy, po drugie oszczędne, proste formy, po trzecie ograniczenie do minimum elementów dekoracyjnych lub wybór takich, które łatwo i bez żalu wymienimy. Warto również zdecydować się na przynajmniej jeden designerski element wyposażenia. Nie musi to być koniecznie wanna, może być np. bateria umywalkowa, albo nawet akcesoria łazienkowe. Dobry projekt zapewni łazience gustowny charakter na długie lata. 

Ale najważniejsza jest oczywiście baza: kolory, materiały okładzinowe, formy wyposażenia. Łazienka wykończona w szarościach to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią uniwersalne stylizacje, a jednocześnie chcą być na bieżąco z modą. Popularne obecnie płytki ceramiczne oraz gresowe o wyglądzie betonu czy kamienia naturalnego są doskonałą bazą nowoczesnej a jednocześnie ponadczasowej  aranżacji. Na tle szarości świetnie prezentują się proste formy wyposażenia. Zarówno meble z lakierowanego MDF-u, jak też wanny z nowoczesnych materiałów typu solid surface, które urzekają pomysłową i oryginalną formą. 

Łazienkę w szarościach możemy urządzić zarówno w stylu nowoczesnym, ale także loftowym. W pierwszej wersji dodajmy proste, białe meble i nowoczesne wyposażenie. W drugim - sięgnijmy po bardziej wyszukane materiały, np. tynk dekoracyjny na ściany, żeliwne albo stalowe wanny.

Szara łazienka przypadnie do gustu także tradycjonalistom: wystarczy dodać mebel w drewnopodobnym wykończeniu, a wannę umieścić w zabudowie wykończone szarymi płytkami. Jeżeli to łazienka dla rodziny, wybierzmy kolorowe dodatki. Na szarym tle fantastycznie wyglądają zielone dywaniki, ręczniki, kubeczki i mydelniczki. A w łazience dla gości na tle szarych okładzin wyeksponujmy np. piękny żyrandol.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH