Obudowa wanny,  w formie  nawiązującej do frontów szafki umywalkowej, uwzględnia również praktyczny schowek. Z łazienki mogą korzystać jednocześnie dwie osoby: mają do dyspozycji m.in. klasyczne wpuszczane w granitowy blat umywalki. Projekt: Maciej Bołtruczyk, Emilia Gałecka-Kościańska. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Obudowa wanny, w formie nawiązującej do frontów szafki umywalkowej, uwzględnia również praktyczny schowek. Z łazienki mogą korzystać jednocześnie dwie osoby: mają do dyspozycji m.in. klasyczne wpuszczane w granitowy blat umywalki. Projekt: Maciej Bołtruczyk, Emilia Gałecka-Kościańska. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
21 lis 2014 12:04

Łazienka w stylu angielskim – zobacz projekty architektów

Wanna na nóżkach, baterie z porcelanowymi kurkami, na ściany tapeta z kwiatowym wzorem oraz boazeria. Tak urządzisz łazienkę w stylu angielskim.

Łazienka w stylu angielskim to prawdziwe królestwo relaksu. Główną rolę w aranżacji pełni wolno stojąca wanna na nóżkach - lwie łapy także nie będą przesadą.

Jeżeli chcemy urządzić łazienkę w stylu anielskim dobrze jest gdy do dyspozycji mamy większe pomieszczenie. Łazienki angielskie to raczej przestronne salony kąpielowe, w których główną rolę odgrywa wanna ustawiona w centralnym miejscu łazienki. Do kompletu potrzebna jest także bateria, najlepiej podłogowa. Należy także zaplanować miejsce na umywalkę z postumentem lub dużą komodę z kamiennym blatem, w który wpuszczone będą misy umywalek.   

Także podłogi i ściany należy wykończyć trzymając się zasad stylu. I tak sprawdzi się tapeta z kwiatowym wzorem. Najlepiej jeżeli wykończymy nią tylko górne fragmenty ścian. Dolne zaś stylowo dekorować będzie boazeria: z drewna, MDF-u lub płytek ceramicznym stylizowanych na boazerię.  

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH