Fot. Homesbe

Zobacz galerię [26 zdjęć]

Fot. Homesbe
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
17 kwi 2014 06:16

Łazienka w stylu country. 26 inspirujących aranżacji

Klimatyczne i ponadczasowe. Z dala od zgiełku miasta i surowego minimalizmu. Nawiązują do klasyki i sprawdzonych tradycji. Zobacz galerię łazienek w stylu country.

Tematem przewodnim jest niewątpliwie drewno. Stosuje się je niemal wszędzie: na ścianach, sufitach podłogach, meblach, dodatkach dekoracyjnych. Wiejska łazienka, to taka, w której dominują naturalne materiały wykończeniowe.

Oprócz drewna króluje również kamień. Chętnie stosowany na podłogę, blaty podumywalkowe czy parapety. Często zdobi ściany w postaci płytek lub łupków. Naturalne materiały odnoszą się do otoczenia wsi, zieleni, bliskości lasu, a wnętrza stylistycznie nawiązują do architektury budynku i krajobrazu, dlatego w takim otoczeniu większość osób najlepiej odpoczywa.

Czy podobny charakter wnętrza można przenieść na płaszczyznę miejską? Można, ale nie w postaci całych aranżacji, raczej akcentów zaznaczających zafascynowanie tą tematyką. Należy unikać przesadnych dekoracji i wypełniania przestrzeni pamiątkami z babcinego strychu gdyż uzyskamy scenografię teatralną, a nie ciepłe i gustowne wnętrze.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH