Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Ścianę za sedesem zdobi szklany panel z nadrukiem w stylu loft. Projekt: Łukasz Szadujko i Karolina Stanek-Szadujko. Fot. Bartosz Jarosz.

Ścianę za sedesem zdobi szklany panel z nadrukiem w stylu loft. Projekt: Łukasz Szadujko i Karolina Stanek-Szadujko. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 13 lis 2015 08:39 (aktualizacja: 16 lis 2015 09:53)

Łazienka w stylu loft. 15 wnętrz z polskich domów

Nie trzeba mieć łazienki w byłej fabryce, by urządzić ją klimatycznie i ciekawie. Modną loftową stylizację można zrobić nawet w łazience w bloku.

Styl loft to powierzchnie stylizowane na betonowe, surowa cegła, szarość cementu i minimalizm. Inspiracji najlepiej szukać w fabrykach. Co wybrać? Na pewno płytki z fakturą cementu oraz cegłę.

Cegła najlepiej komponuje się z jasnymi kolorami farb i szlachetnymi, ciepłymi odcieniami drewna. W takich połączeniach ogromna przestrzeń loftu zyskuje ciepło i przytulny klimat, jej pierwotna surowość zostaje złagodzona – podpowiada Anna Łatoszyńska, manager marki Dekoral.

Do stylu loft świetnie pasują industrialne lampy i metalowe meble. Pożądane są również nierówne ściany i rury wystające ze ścian, czyli to, co zwykle podczas remontu łazienki skrzętnie się ukrywa.

W łazienkach loft świetnie prezentują się płytki z motywami miast oraz graffiti, a także plakaty i fototapety. Aby dodać loftowej łazience przytulności, warto wprowadzić elementy drewna albo płytki je naśladujące. Bardzo modne są także mocne kolory, zwłaszcza żółty, niebieski, czerwony. Kolorowe mogą być np. szafka podumywalkowa czy obudowa wanny.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA