Memento to wyjątkowa kolekcja ceramiki sanitarnej i mebli łazienkowych Villeroy & Boch, która zachwyca purystycznym designem. Dominują w niej prostokątne formy oraz odważne kolory ceramiki. Fot. Villeroy&Boch.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Memento to wyjątkowa kolekcja ceramiki sanitarnej i mebli łazienkowych Villeroy & Boch, która zachwyca purystycznym designem. Dominują w niej prostokątne formy oraz odważne kolory ceramiki. Fot. Villeroy&Boch.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
01 sie 2014 12:54

Łazienka w stylu loft. Płytki, meble i dodatki z polskich sklepów

Jeśli lubisz szarości w różnych odcieniach, surowe, betonowe  wnętrza oraz nieograniczoną niczym przestrzeń – łazienka w klimacie loft jest właśnie dla Ciebie. Zobacz, jak możesz ją urządzić korzystając z asortymentu dostępnego w polskich sklepach.

Proste i odważne formy, stonowane kolory i dopracowane do najdrobniejszego szczegółu detale tworzą stylistykę pofabrycznych wnętrz. Także łazienka urządzona w tym klimacie musi stosować się do rządzących tu reguł. Ma być prosto, ale nie banalnie. Wyraziście, ale bez koloru. Jak zatem zaaranżować przestrzeń kąpielową w klimacie loftu? Jest na to kilka prostych sposobów.

Po pierwsze - kolor.

Do wnętrz loftowych najbardziej pasują szarości. Zarówno w swych ciemnych odcieniach, jak i tych nieco jaśniejszych, pozwalających wprowadzać ciepłe bądź chłodne akcenty. Stąd do dużych, szarych płytek można dobrać drewniane elementy wystroju wnętrza – blaty czy fronty drzwiczek, ale i zupełnie pozbawione koloru – białe. Te ostatnie podwoją optycznie przestrzeń, a przy tym ochłodzą jej temperaturę.

Po drugie – forma.

Loftowe stylizacje lubią geometryczną wręcz prostotę. Podaną jednak z odrobiną fantazji, nieco grymaśną i bardzo odważną. Kubistyczna zabawa bryłami mebli, ceramiki czy nawet armatury jest tu więc bardzo wskazana. Wyrazista forma oddaje bowiem to, co najważniejsze w klimacie loftowych aranżacji – zdecydowanie.

Po trzecie – detal.

Wbrew pozorom we wnętrzach utrzymanych w stylistyce loft detal ma ogromne znaczenia. Tym większe, że zastępuje on wszystkie elementy dekoracyjne. Stąd ozdobą łazienki w loftowej aranżacji będzie obudowa wanny, kształt brodzika czy wygląd baterii. Przy braku dekorów, zdobnych elementów czy dekoracyjnych bibelotów ozdobami stają się bowiem podstawowe elementy wyposażenia naszego kąpielowego wnętrza.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH