Klasyczna wanna na nóżkach, model  Radford z katalogu Victoria+Albert idealna do łazienki w stylu angielskim. Fot. Victoria+Albert.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Klasyczna wanna na nóżkach, model Radford z katalogu Victoria+Albert idealna do łazienki w stylu angielskim. Fot. Victoria+Albert.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
09 gru 2014 13:02

Łazienka w stylu retro – 12 pomysłów na aranżację

Jeżeli lubicie wanny na nóżkach, umywalki z postumentami i baterie z klasycznymi, porcelanowymi kurkami styl retro jest dla was. Taka łazienka będzie miała wyjątkowy charakter.

Wielbiciele stylu retro nie muszą się obawiać, że ich łazienka będzie niemodna i niepraktyczna. Wyposażenie w stylu retro, o kształtach charakterystycznych dla wnętrz sprzed lat dostępne jest w najnowszych katalogach wielu producentów wyposażenia. Znajdziemy nie tylko stylową ceramikę sanitarną armaturę z tradycyjnymi kurkami krzyżowymi, czy wanny na nóżkach. Aranżacje w stylu retro dopełnią także niezwykle modne ostatnio kafle o formacie cegieł.

Wybierając do łazienki styl retro nie musimy się obawiać o funkcjonalną stronę wyposażenia. Za stylową formą i tradycyjnymi materiałami kryją się nowoczesne rozwiązania technologiczne i praktyczne funkcje. Zachowując stylistykę retro możemy nadal cieszyć się nowoczesnością.

I tak na przykład wśród armatury o formie inspirowanej retro znajdziemy modele z funkcjami eko, oszczędzające wodę, wykonane z ekologicznych materiałów, a nawet model termostatyczne. Z kolei wanny na nóżkach wcale nie muszą być żeliwne. Ogromny wprost wybór jest stylowych modeli wykonanych z niezwykle nowoczesnych materiałów kompozytowych, które pozwalają uzyskać dowolne formy i kształty.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH