Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Dekoracyjne płytki z kolekcji Folding Roses. Pastelowe motywy kwiatowe są doskonałym tłem dla wyszukanej formy wolno stojącej wanny, wspartej na zdobnych nóżkach. Fot. Dune.

Dekoracyjne płytki z kolekcji Folding Roses. Pastelowe motywy kwiatowe są doskonałym tłem dla wyszukanej formy wolno stojącej wanny, wspartej na zdobnych nóżkach. Fot. Dune.
  • Autor: Elżbieta Ławreniuk
  • 24 cze 2015 11:56 (aktualizacja: 26 cze 2015 10:08)

Łazienka w stylu retro. Tak możesz ją urządzić

Dekoracyjne łazienki w stylu retro to ciekawy pomysł na urządzenie ponadczasowego wnętrza. Stylizowane meble, ceramika i armatura, kolorowe okładziny ścienne, dodatki dobrane z wielką starannością – zobaczcie inspirujące aranżacje łazienek.

Dekoracyjne łazienki w stylu retro to alternatywa dla chłodnych, minimalistycznych przestrzeni. We wnętrzach urządzonych w tej stylistyce możemy spotkać klasyczne kształty ceramiki i wyszukane formy armatury. Doskonale prezentują się umywalki na bogato zdobionych postumentach lub stawiane na blat stylizowanych szafek.

W przestronnych wnętrzach pięknie będą się prezentować wanny wolno stojące, wsparte na bogato dekorowanych nóżkach. Dopełnieniem wyszukanych form ceramiki i dodatkową ozdobą będą specjalne dobrane baterie. W łazienkach w stylu retro dobrze prezentuje się armatura w kolorze mosiądzu lub polerowanego chromu. Pięknie będą wyglądać również baterie dodatkowo ozdobione elementami wykonanymi z porcelany.

Na ściany wybierzmy zdobione, dekoracyjne płytki z kwiatowymi motywami. Dobrze prezentuje się ceramika imitująca cegłę, kolorowe mozaiki, barwne dekory. Typowym dla wnętrz w stylu retro są lamperie, okładziny ścienne umieszczone tylko do pewnej wysokości, które dodatkowo możemy ozdobić sztukaterią. 

Jeśli nie jesteśmy zdecydowani na stylizowane modele ceramiki, dekoracyjne okładziny ścienne i podłogowe, możemy do wnętrza wprowadzić dekoracje delikatnie nawiązujące do estetyki retro. Bogato zdobione lustro, dekoracyjne dozowniki, dywaniki łazienkowe, zdobne pudełka - to wszystko doda wnętrzu charakteru. Warto pamiętać również o doborze odpowiedniego oświetlenia. Stylizowane lampy i kinkiety nie tylko wprowadzą do wnętrza nastrojowe oświetlenie, ale same w sobie również będą jego dekoracją. 

Decydując się na urządzenie łazienki w stylu retro pamiętajmy, aby zwrócić szczególną uwagę na detale. To one dodają bowiem smaku i tworzą wyjątkową aranżację.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA