Meble Inge w stylu skandynawskim. Fot. Elita

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Meble Inge w stylu skandynawskim. Fot. Elita
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
20 paź 2017 09:57

Łazienka w stylu skandynawskim - 10 pomysłów na urządzanie

Łagodne linie armatury, ciepłe światło świec, kojący zapach olejków, a to wszystko w jasnej, ocieplonej dodatkiem drewna scenerii. W łazience w stylu skandynawskim wszystko sprzyja odprężeniu.

W łazience w styl skandynawskim, urządzonej w duchu hygge codzienne czynności zmienią się w prawdziwe rytuały. Hygge, czyli duński sposób na szczęście to filozofia, która w ostatnim czasie zyskała ogromną popularność. Można przenieść ją także na grunt domowy i zastosować się to zasad skandynawskiej filozofii urządzając wnętrza. Bowiem hygge to sztuka tworzenia ciepłej, przyjaznej atmosfery oraz celebrowania drobnych przyjemności. Domowe rytuały, takie jak kojący prysznic czy gorącą kąpiel przy świecach i zapachu olejków, a do tego masaż strumieniem ciepłej wody pomoże odnaleźć klucz do szczęścia w codziennych czynnościach.

3 zasady urządzania łazienki w stylu hygge:

• miejsce relaksu: bez względu na to czy wolisz kąpiel w wannie czy pod prysznicem zadbaj, aby była odprężająca. Armatura oferująca różne kształty strumieni umożliwi masaż mięśni lub przyjemnie orzeźwi. Świece i aromaterapeutyczne olejki poprawią nastrój.

• oświetlenie: zrezygnuj z tradycyjnych łazienkowych plafonów na rzecz wiszących lamp w stylu skandynawskim, które pozwoli wykreować przytulną atmosferę we wnętrzu

• zieleń: rośliny zielone w aranżacji to hit tego sezonu. Ustaw je na parapecie, półkach, kwietnikach. Nie tylko stworzą modny wystrój, ale również pozytywnie wpłyną na samopoczucie

Zobacz także jak urządzić łazienkę z prysznicem

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH