True Oak marki Villeroy&Boch to meble z prawdziwego, starannie wyselekcjonowanego  drewna dębowego, które wyglądają tak, jakby zostały zrobione w dawnym warsztacie stolarskim. Kolekcję wyróżnia niezwykły kolor – Mellow Oak – efekt pięcioetapowej, starannej obróbki drewna oraz wykonane z niezwykłą dbałością detale. Fot. Villeroy&Boch.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

True Oak marki Villeroy&Boch to meble z prawdziwego, starannie wyselekcjonowanego drewna dębowego, które wyglądają tak, jakby zostały zrobione w dawnym warsztacie stolarskim. Kolekcję wyróżnia niezwykły kolor – Mellow Oak – efekt pięcioetapowej, starannej obróbki drewna oraz wykonane z niezwykłą dbałością detale. Fot. Villeroy&Boch.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
01 wrz 2014 08:37

Łazienka w stylu vintage. Dobieramy płytki, meble, dodatki

Uwielbiasz stylowe wnętrza, które tworzą niepozbawione duszy meble i przedmioty? Czy też kochasz wygodę jaką dają nowoczesne rozwiązania? Jeżeli nie chcesz iść na kompromis -  łazienki w stylu vintage są właśnie dla Ciebie.

Styl vintage w wnętrzach kojarzy się z nieco niemodnymi, przestarzałymi aranżacjami – trącącymi myszką, dalekimi od nowoczesnych rozwiązań, pozbawionymi przysłowiowego pazura. Nic jednak bardziej mylnego. Bowiem styl ten to kwintesencja ducha awangardowości. Jego istota polega na łączeniu przeciwieństw. Kreatywnym korzystaniu z dorobku minionych epok. Wydobywaniu tego, co najlepsze z przeszłości i zapewnianiu mu nowoczesnej funkcjonalności.

Jak więc wprowadzić styl vintage do łazienki?

Po pierwsze – stylizując nowe rzeczy na wzór tych z minionych epok

Aby nadać łazience charakter vintage wybierzmy wannę, meble czy armaturę, które swą formą nawiązują do przedmiotów z minionych epok. Niekoniecznie muszą one od razu nawiązywać do dostojnego stylu klasycznego. Wręcz przeciwnie – mogą czerpać inspiracje z lat 20., 50. czy nawet 70. ubiegłego wieku, bawiąc się wypracowaną przez nie estetyką. Stąd wanny wolno stojące przypominające tradycyjne banie czy drewniane meble z charakterystycznym frezowaniem drzwiczek zdobionymi porcelanowymi uchwytami.

Po drugie – wprowadzając stare, stylowe meble w nowoczesną stylistykę

Styl vintage w łazience uzyskamy również wprowadzając do nowocześnie zaaranżowanego wnętrza stylowe elementy – stare meble po babci czy dekoracyjne pamiątki rodzinne. Aby jednak efekt był naprawdę zaskakujący, warto postarać się, by nasza łazienka tworzyła dla tych obdarzonych duszą przedmiotów naprawdę mocne tło. Doskonale w tej roli sprawdzą się okładziny ścienne dedykowane do nowoczesnych, artystycznych wnętrz w klimacie starej fabryki – płytki imitujące cegłę czy beton.

Po trzecie – wprowadzając do stylizowanych wnętrz z historią nowoczesne elementy

Trzeci sposób dedykowany jest dla szczęśliwych posiadaczy wnętrz w starych kamienicach czy domów wielopokoleniowych. Tu uzyskanie efektu vintage jest najprostsze. Wydobywając ich swoisty urok wystarczy zachować pierwotną stylistykę i wprowadzić do łazienki tylko nowoczesne elementy wystroju. Doskonale sprawdzi się tu elegancka ceramika łazienkowa o nieskazitelnej linii, nowoczesna kabina prysznicowa czy wolno stojąca wanna podkreślająca atrybuty kreowanej przestrzeni.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
 • Ola, 2017-08-19 18:16:51

  WOW!!! Cudowne. Ja zaaranżowałam tak jak podpowiadają na czyli bardziej retro
 • Konrad25, 2014-09-23 10:12:15

  Bardzo ładne aranżacje! :) Razem z żoną właśnie jesteśmy na etapie końcowego urządzania łazienki w stylu vintage. Ostatnio idąc za radą znajomej, która często zamawia dodatki ze strony dekoracjadomu, skusiliśmy się na kilka rzeczy. Bardzo fajnie budują klimat ;)

POLECAMY W SERWISACH