Seria Nova Top Junior została zaprojektowane tak, aby dzieci mogły z niej korzystać w pełni swobodnie i samodzielnie. Wymiary urządzeń zapewniają komfort i bezpieczeństwo. Umywalka -157 zł, Koło.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Seria Nova Top Junior została zaprojektowane tak, aby dzieci mogły z niej korzystać w pełni swobodnie i samodzielnie. Wymiary urządzeń zapewniają komfort i bezpieczeństwo. Umywalka -157 zł, Koło.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
26 maj 2014 21:08

Łazienka, z której korzysta dziecko: 15 najlepszych pomysłów

Przedstawiamy krótki poradnik, jak zaaranżować przestrzeń w łazience, by najmłodsi użytkowali ją chętnie i bezpiecznie.

Urządzanie łazienki dla najmłodszych mieszkańców jest miłym zadaniem. Dzieci mogą decydować o wyborze wyposażenia, kolorów i dodatków, często w ich ulubionej tematyce, np. z postaciami bohaterów filmów animowanych. Tutaj można uwolnić wodze fantazji i zaaranżować wnętrze tak, by dziecko chętnie korzystało z łazienki i w ten sposób uczyło się higieny od najmłodszych lat. Jednak poza aspektami estetycznymi i preferencjami naszych pociech należy przede wszystkim zadbać o ich bezpieczeństwo.

Bezpieczne miejsce do przechowywania

W każdej łazience potrzebna jest choćby najmniejsza szafeczka do przechowywania kosmetyków, ale także środków czystości. Należy usytuować ją tak, by utrudnić bezpośredni kontakt dziecka z niebezpiecznymi dla nich artykułami chemicznymi. Wszelkie płyny schowajmy w szafce zamykanej na klucz lub oznaczmy ją np. naklejką, która będzie wyraźnym sygnałem, że tu mogą zaglądać tylko rodzice.

Wystające uchwyty czy ostre krawędzie warto zabezpieczyć nakładkami plastikowymi. W ten sposób unikniemy niechcianych siniaków i skaleczeń. Przed przypadkowym poślizgnięciem się na podłodze, w wannie lub kabinie prysznicowej uchroni specjalna mata. Kolorowa w kształcie zwierzątka czy rośliny z pewnością dodatkowo zachęci dziecko do brania kąpieli.

Wyposażenie dostosowane do wzrostu malucha

Poza zapewnieniem bezpieczeństwa zadbajmy również o komfort korzystania z łazienki. Możemy zdecydować się na zakup armatury gabarytowo dostosowanej już dla kilkulatków. Firmy oferują bogaty asortyment, m.in. miski ustępowe, których wysokość nie przekracza 33 cm (standardowo ok. 40 cm). Umywalkę zawieśmy nieco niżej lub zaopatrzmy się w antypoślizgowy podest, na który dziecko może wejść, by wygodnie móc umyć ręce i zęby.

Gdy stoimy przed dylematem wyboru: wanna czy kabina, zastanówmy się, co będzie wygodniejsze nie tylko dla dziecka, ale i dla nas. W wannie można umieścić mniejszą plastikową wanienkę, ale niestety musimy się schylać, by wykąpać malucha. Kabina jest zdecydowanie wygodniejsza, jednak by uniknąć umiejscawiania w niej dodatkowego asortymentu, wybierzmy głęboki brodzik.

Intensywne kolory: nie zawsze dobre

Istotna jest także sprawa samego wystroju. Uwaga na kolorowe fototapety i jaskrawe barwy ścian! Jeśli łazienka ma służyć naszemu dziecku przez kolejne lata, a nie chcemy co chwilę inwestować w zmianę aranżacji, warto postawić na uniwersalne rozwiązania. Spokojna kolorystyka, ponadczasowa kolekcja płytek ceramicznych, standardowe wymiary urządzeń sanitarnych - w takim wnętrzu dziecięcego charakteru nadadzą kolorowe naklejki, kosze z ulubionymi zabawkami, zabawne haczyki na ręczniki czy nietuzinkowa rama lustra. Są to elementy, które z powodzeniem można wymienić, by za kilka lat nastolatek również dobrze czuł się w swojej łazience.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH